Warszawą raz po raz wstrząsają samobójstwa. Dramatyczne wydarzenia, które odbiły się echem w całej Polsce, to seria samobójstw w Złotych Tarasach. Warszawska dzielnica Śródmieście nawiązała współpracę z Instytutem Przeciwdziałania Wykluczeniom. Dzięki temu od 3 sierpnia 2022 dla mieszkańców Warszawy, a w szczególności dla mieszkańców Śródmieścia uruchomiony zostanie dodatkowy dyżur telefoniczny w ramach telefonu zaufania dedykowanego mężczyznom. Telefon ten powstał po to, aby pomagać mężczyznom i zapewnić im bezpieczną przestrzeń do tego, aby móc mówić o swoim życiu, psychice, o swoich męskich sprawach i porozmawiać z psychologiem, który również jest mężczyzną. - Młodych chłopców nie uczy się rozmawiania o swoich problemach oraz wyrażania emocji, bo od dawna zwykło się uważać, że jest to „niemęskie”. Nawet w dzisiejszych czasach nierzadko można usłyszeć powiedzenie „chłopaki nie płaczą” - zwraca uwagę Magdalena Wojciechowska, wiceburmistrz Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.
Mam ogromną nadzieję, że działania Fundacji, z którą nawiązaliśmy współpracę oraz pomoc telefoniczna, która została uruchomiona w jej ramach odczarują ten mit. Jestem przekonana, że nasze wspólne działania z Instytutem Przeciwdziałania Wykluczeniom stworzą przyjazną przestrzeń na męskie rozmowy a hasło #ProszenieoPomocJestMęskie będzie rosnąć w siłę – mówi Magdalena Wojciechowska, wiceburmistrz Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.
Telefon zaufania dla mężczyzn z Warszawy, a w szczególności ze Śródmieścia działa pod numerem 608 271 402 w każdą środę między 17-19. Na infolinii dyżuruje wykwalifikowany psycholog, który zatrudniony został przez Centrum Pomocy Społecznej, bo to właśnie ta jednostka koordynuje ten projekt z ramienia urzędu dzielnicy.
Polecany artykuł: