Od 31 marca można podziwiać wystawę „Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku”. Jej częścią będzie słynna tęcza. Nie zobaczymy jednak całej, a tylko jej fragmenty.
Polecany artykuł:
- Na oryginalnej konstrukcji tęczy znajduje się okrągły stół, przy którym będą odbywały się dyskusje związane z wystawą. Ten okrągły stół i na stojące na środku kwiaty, także oryginalnie pochodzące z konstrukcji tęczy, stanowią pewien symboliczny przekaz – mówi Julita Wójcik, która zaprojektowała tęczę.
W ramach nowej ekspozycji powstanie także „Wspólne Archiwum Tęczy”, które ma składać się ze zdjęć tęczy przyniesionych przez ludzi. Będzie to interaktywna instalacja mająca na celu udokumentować obecność tego dzieła w przestrzeni publicznej.
Polecany artykuł:
Odwiedzający CSW mogą zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami dotyczącymi stojącej niegdyś na placu Zbawiciela instalacji. Projektantka stworzyła tzw. linię życia tęczy.
Wystawę „Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku” będzie można zwiedzać do 6 sierpnia. Oprócz wspomnianej tęczy, odwiedzający zobaczą także sto innych prac związanych z patriotyzmem, religijnością czy mniejszościami.