Niezawodni strażacy – ochotnicy zdezynfekowali najbardziej uczęszczane miejsca w mieście

i

Autor: arch. UM Braniewo

Strażacy będą robić za kurierów? Nie uwierzysz co będą rozwozić. Są ich MILIONY!

2021-03-17 8:50

Strażacy rozpoczęli kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19 - poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej. Ok. 10 mln ulotek trafi przede wszystkim do mieszkańców wykluczonych cyfrowo. Podczas wideokonferencji, w której udział wzięło kierownictwo Komendy Głównej PSP i komendanci wojewódzcy ustalono organizację działań informacyjnych w ramach akcji #SzczepimySię.

Jak poinformowała PSP, do komend miejskich i powiatowych zostało już dostarczonych 10 mln ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Rozpoczął się także proces ich kolportowania do mieszkańców małych miejscowości i wsi. Ulotki zostaną rozwiezione przez druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej strażacy spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień.

- Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Chcemy z tymi ulotkami dotrzeć do każdego seniora - powiedział mł. bryg. Karol Kierzkowski z PSP. Dodał, że w ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

W dalszym ciągu strażacy pomagają potrzebującym w dotarciu do punktów szczepień. Z danych przekazanych przez Komendę Główną PSP wynika, że od 18 stycznia, kiedy z transportu do punktów szczepień skorzystały pierwsze osoby, strażacy pomogli dostać się do punktów szczepień 8,6 tys. osobom wykonując łącznie 8,1 tys. transportów.

- W akcji biorą udział głównie straże ochotnicze, które same zgłosiły się do pomocy i posiadają samochody, którymi mogą przewieźć ludzi - powiedział Karol Kierzkowski. Dodał, że w akcji bierze udział kilkanaście tysięcy ochotniczych straży pożarnych.

W ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wyznaczają zapotrzebowanie na transport i przekazują informacje do komend powiatowych i miejskich PSP, które dysponują ochotnicze straże pożarne, do wskazanych przez koordynatorów gminnych adresów zamieszkania seniorów.

Super Raport 17.03 (Goście: Marek Belka - europoseł, były premier oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak - PO

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają