"Dziś aleja Solidarności 93, przed wojną Leszno 13. Mury naszej kamienicy widziały wiele – tędy Irena Sendlerowa przerzucała dzieci z warszawskiego getta, tu był punkt opatrunkowy Armii Krajowej podczas Powstania Warszawskiego" - napisano na Facebooku teatru. Podkreślono, że "to miejsce szczególne". "A my od 13 lat kłaniamy się tej historii z ogromnym szacunkiem i nadzieją, że NIKT NIGDY nie będzie musiał mierzyć się z tym, z czym kiedyś mieszkańcy tej kamienicy" - czytamy we wpisie.
Polecany artykuł:
"Świat po II wojnie winien być mądrzejszy… Solidarni z Ukrainą" - podkreślono.
Wojna na Ukrainie. Uchodźcy przyjeżdżają do Warszawy
Wojna na Ukrainie stała się faktem. Od czwartkowego poranka (24 lutego) rosyjskie bomby i rakiety demolują cele na terenie całego kraju. Są ofiary, także wśród cywilów. Wielu Ukraińców zdecydowało się na ucieczkę ze swojego kraju. W piątek, 25 lutego, o godzinie 10.08 na Dworzec Wschodni w Warszawie przyjechał kolejny pociąg z Kijowa. Z wagonów wyszło wiele zapłakanych osób. Większość z nich była nadal w głębokim szoku i nie wiedziała, co będą robić na miejscu.
Reporterzy „Super Expressu” spotkali Katarynę Borowską (28 l.). Kataryna jest Ukrainką, która w ostatnim, bezpiecznym momencie zdecydowała się na ucieczkę ze swojego kraju - CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ.