Sobota (08.09)
- Od 12:00 do 16:00 na scenie Rafał Dajbor będzie po raz kolejny czytał zbiór bajek "Szaman z rzeki. Opowieści Wiślane”
- Od 12:00 do 17:00 na tarasach przy pawilonie Bella Italia animatorzy Parku Rozrywki Julinek będą prowadzili Wiślane Animacje dla Dzieci.
- O 20:00 w pawilonie Studio Talentów odbędzie się wernisaż prac malarskich Michała Żytniaka September Issue.
Michał Żytniak pochodzi z częstochowskiej rodziny artystycznej, jego ojciec Andrzej jest artystą malarzem. Michał studiował grafikę warsztatową na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Po pięcioletnim pobycie w Irlandii wrócił do kraju i obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Młody wszechstronny twórca, wciąż poszukujący wśród różnych dziedzin sztuki. Zajmuje się projektowaniem ubioru, muzyką i malarstwem! Prowadzi własną markę odzieżową pod nazwą Ladra. Wydał dwie własne płyty. Współpracuje z fundacją Atelier Sztuki w Warszawie.
W sobotę odbędzie się także Święto Wisły organizowane przez m. st. Warszawa. Część wydarzeń planowana jest na Bulwarze Pattona.
- Od 13:00 do 18:00 załapiemy się na: Bezpłatne rejsy, Animacje żeglarskie, Skimboard – zajęcia z instruktorem, Miasteczko slackline – zajęcia z instruktorem, Wody Polskie – warsztaty rękodzieła.
- Od 14:00 do 16:00 - pokaz jazdy na wakeboardzie
- Od 20:00 do 21:00 - koncert „Kochamy polskie piosenki”. Nie zabraknie piosenek m.in. Wojciecha Młynarskiego, Maryli Rodowicz, Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, czy Zbigniewa Wodeckiego. Wszystkie hity zaśpiewają młodzi artyści.
>>> Boa tęczowy zatrzymany na Woli! Grasował na jednym z podwórek [ZDJĘCIA]
Niedziela (09.09)
Od 12:00 do 17:00 na tarasach przy pawilonie Bella Italia animacje dla dzieci poprowadzą animatorzy Parku Rozrywki Julinek
Od 11:00 do 18:00 w pawilonie Przystanek Sztuka odbędzie się Warszawskie spotkanie z kryminałem. To wydarzenie dla wszystkich, którzy lubią literaturę kryminalną i doceniają jej różnorodność. Małych detektywi znajdą coś dla siebie na warsztatach wokół warszawskich legend, a dorośli miłośnicy kryminałów na spotkaniach m.in. o korpokryminale, fenomenie popularności thrillerów psychologicznych, komediowym obliczu kryminału, przedwojennej Warszawie i najkrwawszych polskich zbrodniach, będzie też możliwość zakupu książek oraz zdobycia autografów. Wśród gości: Katarzyna Kacprzak, Grzegorz Kalinowski, Jacek Ostrowski, Małgorzata Rogala i Alek Rogoziński.
W programie:
- 11:00 Legendy warszawskie. Między prawdą a fikcją - warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat
- 13:00 Jacek Ostrowski. Rzeczywistość mroczniejsza od wyobraźni. Najkrwawsze polskie zbrodnie z akt sądowych.
- 14:00 Katarzyna Kacprzak. Ciemna strona korporacji. Jak powstał pierwszy w Polsce korpokryminał.
- 15:00 Małgorzata Rogala. Podróż po zakamarkach ludzkiej psychiki. Dlaczego tak lubimy thrillery psychologiczne.
- 16:00 Alek Rogoziński. Komediowe oblicze kryminału. Z czego śmiejemy się w powieściach.
- 17:00 Grzegorz Kalinowski. Szemrana Warszawa w przedwojennych realiach.
Na spotkania zapraszają Murator EXPO – organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki i magazyn literacko-kryminalny POCISK.