Do 30 maja można włączyć się m.in w Warsztat Warszawski, gdzie mieszkańcy Śródmieścia wspólnie z Fundacją Kulturotwórczą „Grupa w Działaniu” uruchomią wymiennik roślin i Jadłodzielnię. W programie jest też spacer i malowanie muralu.
Warto też skorzystać ze Spółdzielni Kultury (www.spoldzielniakultury.waw.pl). Portal ułatwia znalezienie i nieodpłatne wypożyczenie rzeczy potrzebnych do realizacji pomysłów na lokalne działania (wyłącznie niekomercyjne) np. stołów, leżaków i namiotów, ale i przestrzeni, w których można zorganizować spotkanie sąsiedzkie. Portal oferuje również przeróżne gry i sprzęty animacyjne.
W Dzień Sąsiada organizowane są także oddolne wydarzenia i akcje, będące okazją do tego, aby się poznać i lepiej poczuć we własnym gronie. Spotkania można organizować na podwórku, na ulicy, w ogródku, przed blokiem albo na okolicznym skwerku. Można z tej okazji urządzić piknik, sąsiedzkiego grilla, gry i zabawy podwórkowe, akcję sadzenia kwiatów, wymianę garażową czy wydarzenie kulturalne np. koncert lub wystawę zdjęć. Dzień Sąsiada można uczcić składając sąsiadom i sąsiadkom życzenia, czasem też wystarczy drobny gest - serdeczny uśmiech.