W okolicach Warszawy szczepienia będą miały miejsce w powiatach wołomińskim i otwockim, a nieco dalej od stolicy w białobrzeskim (z wyłączeniem gminy Promna), garwolińskim, kozienickim, lipski,, łosickim, mińskim, ostrowskim, otwockim, przysuskim, radomskim i mieście Radom, siedleckim i mieście Siedlce, sokołowskim, szydłowieckim, węgrowskim, wołomińskim, wyszkowskim i zwoleńskim.
Szczepionka będzie zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty nie wolno dotykać. Jest to o tyle ważne, że zwierzęta nie przyjmą szczepionek z zapachem człowieka. Przez dwa tygodnie od wyłożenia tych ostatnich należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania swoich pupili.
CZYTAJ TEŻ: Trucizna zabija psy w żoliborskich parkach
Każdy, kto miałby styczność ze szczepionką, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Na baczności muszą się też mieć właściciele zwierząt domowych. Jeśli dojdzie do kontaktu czworonoga z preparatem należy zgłosić się do weterynarza.
Lis jest zwierzęciem wolno żyjącym, najbardziej podatnym na zakażenie wirusem wścieklizny. Regularne szczepienia zmniejszają ryzyko zachorowań. Dzięki nim w województwie mazowieckim nie odnotowano w ostatnich latach żadnego przypadku zarażenia tego zwierzęcia wścieklizną.