Szkolenia zawodowe w Muzeum Warszawskiej Pragi: zostan cukiernikiem lub szklarzem

i

Autor: pixabay.com Szkolenia zawodowe w Muzeum Warszawskiej Pragi: zostan cukiernikiem lub szklarzem

Szkolenia zawodowe w Muzeum Warszawskiej Pragi: zostań cukiernikiem lub szklarzem

2017-08-23 12:10

Muzeum Warszawskiej Pragi włącza się w ratowanie zawodów, których jest coraz mniej. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda praca rzemieślnika takiego jak tradycyjny cukiernik lub szklarz, zgłoście się już dziś na szkolenia zawodowe z mistrzami swojego fachu!

Muzeum Warszawskiej Pragi szuka osób, które pragną spróbować swoich sił w pracach typowo rzemieślniczych. Wiele zawodów, przy których wykonuje się zadania manualne, powoli wymiera. By temu zapobiec, placówka zachęca do udziału w specjalnych kursach, które przybliżą prace szklarza i cukiernika. Szkolenia będą prowadzone przez mistrzów rzemiosła. Oba kursy potrwają od września do listopada i zajmą 60 godzin. Mentorzy przekażą swoim uczniom ginące umiejętności swojego zawodu.

Wieloletni specjaliści

Warsztaty szklarskie poprowadzi Wojciech Dzik z pracowni szklarskiej. Mistrz już od 60 lat zajmuje się formowaniem szkła metodą palnikową. Szkolenie z cukiernictwa powierzono Krzysztofowi Sierskiemu, który na co dzień jest cukiernikiem. Do swoich wypieków używa jedynie tradycyjnych receptur i nie korzysta z mieszanek piekarniczych.

Jak się zgłosić?

By wziąć udział w kursach, wystarczy podstawowa wiedza na temat danego rzemiosła. W przypadku szkolenia w cukierni należy też mieć podstawowe umiejętności cukiernicze. Wystarczy wysłać CV i odpowiedzieć na kilka pytań. Kolejnymi etapami będą rozmowy oraz ćwiczenia praktyczne w pracowni. Po tych próbach mistrzowie wybiorą uczestników szkolenia.

Korzyści i efekty

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na koniec kursu młodzi adepci sztuki rzemieślniczej otrzymają zaświadczenie o jego odbyciu. Muszą też wykonać zadanie, które pozostawi jakiś ślad na Pradze. Może to być projekt przedmiotu ze szkła, przeprowadzenie warsztatów dla dzieci, lub... własny przepis na ciasto!

Zgłoszenia są przyjmowane do 10 września. Szczegóły na stronie przedsięwzięcia.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki