Miasto poinformowało o przetargu na rozbiórkę Trasy Łazienkowskiej po stronie Saskiej Kępy, która biegnie nad ul. Paryską. – Możliwość przejazdu Trasą Łazienkowską ma być zachowana przez cały czas prowadzenia robót. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów przejazd będzie możliwy po drugim obiekcie. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części drogi – mówi „Super Expressowi” Agata Choińska-Ostrowska z Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Remont Trasy Łazienkowskiej. Skandaliczne zachowanie zarejestrowały kamery
Termin składania ofert w przetargu mija 7 czerwca. Miasto zakłada, że jeszcze w tym roku zostanie podpisana umowa z wybranym wykonawcą robót. Sam remont oznacza gigantyczne korki na drodze i zdecydowanie większy ruch na pozostałych przeprawach przez Wisłę.
Polecany artykuł:
W 2021, prawdopodobnie jako jedyni, jeszcze przed remontem prowadzonym nad parkiem Agrykola, wspominaliśmy o potrzebnym remoncie trasy ze strony Pragi. Zauważyliśmy, że po drugiej stronie Wisły stan wiaduktów jest praktycznie identyczny, jednak wtedy o naprawie nic się nie mówiło.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wiadukty Trasy Łazienkowskiej sypią się też na Pradze. Ich stan jest katastrofalny. Będzie kolejny remont? [ZDJĘCIA, WIDEO]
– Trasa Łazienkowska, to mocno obciążona ruchem droga, której przebudowa m.in. z powodu kosztów i wpływu na sytuację ruchową w mieście jest realizowana odcinkami. W minionych latach remont przeszły obiekty na węzłach z Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim. Pod koniec roku 2020 zakończyły się prace przy odbudowie wiaduktu na Przyczółku Grochowskim. W 2021 roku ruszyła przebudowa wiaduktów przy parku Agrykola, a w tym roku planujemy podpisać umowę na modernizację wiaduktów nad ul. Paryską, wymianę nawierzchni oraz budowę ekranów akustycznych wzdłuż Trasy Łazienkowskiej od ul. Bajońskiej do ul. Międzynarodowej. Każdy z przebudowywanych odcinków Trasy Łazienkowskiej ma swoją specyfikę, która wpływa na zróżnicowanie działań jakie prowadzimy na etapie gromadzenia dokumentacji projektowej oraz powoduje, że czas konieczny na przygotowanie każdej z tych inwestycji jest inny – odpowiada Choińska-Ostrowska.
W ramach inwestycji posadzone zostaną także 73 drzewa, blisko 15 tys. krzewów, byliny, pnącza, wysiane będą trawniki.