Niesamowite tarasy widokowe na Varso Tower
Budowa Varso Tower w Warszawie powoli dobiega końca. Kilka miesięcy temu zakończyło się wznoszenie 230-metrowego budynku, na którym zamontowano potężną, 80-metrową iglicę. Varso Tower jest już widoczny z niemal całej stolicy i zdecydowanie góruje nad krajobrazem centrum. Ekipa Super Expressu już wielokrotnie przyglądała się tej niesamowitej budowie z bliska. Cały kompleks, który powstaje przy ulicy Chmielnej nosi nazwę Varso Place. Wiosną 2020 roku zakończono budowę dwóch niższych budynków Varso 1 i Varso 2, które mają wysokość odpowiednio 81 i 90 metrów. Największe emocje, czemu nie ma się co dziwić, budzi jednak wieża Varso Tower. Razem z iglicą mierzy aż 310 metrów wysokości, co sprawiło, że Pałac Kultury i Nauki odsunął się daleko w tył - konstrukcja do dachu ma taką wysokość jaką PKiN razem z iglicą.
- Wszystkie prace idą zgodnie z planem. W budynku cały czas trwają prace, podpisaliśmy też pierwsze listy intencyjne z firmami, które być może już niebawem wynajmą powierzchnie biurowe - przekazał nam Wojciech Gurak, który odpowiada za PR Varso Tower.
Jak będą wyglądały tarasy widokowe i panorama z niewyobrażalnej wysokości? Kliknijcie i zobaczcie w poniższej galerii:
W budynku pracę będzie mogło zacząć nawet 12 tysięcy osób. W garażu wieżowca będzie 100 miejsc dla samochodów i ponad pół tysiąca miejsc dla rowerów. Ogromne wrażenie robią też dwa tarasy widokowe, którymi już niebawem będą zachwycać się mieszkańcy stolicy, ale przede wszystkim turyści. Na "dach Europy" wjedziemy niesamowicie szybkimi windami. Na wysokości 205 metrów ulokowany będzie pierwszy taras widokowy - z małym parkiem i wysokimi na kilka metrów drzewami. - Będzie ich czternaście. Zaczną przyjeżdżać do Polski w połowie czerwca. To drzewa specjalnie zakupione już kilka lat temu w Holandii, gdzie są pielęgnowane. Będą przesadzone razem z korzeniami, a na dach Varso Tower będą je transportować... żurawie - zapowiada Wojciech Gurak. Na kolejny, na wysokości 230 metrów, wjedziemy przeszkloną windą, która dostarczy niesamowitych wrażeń. Oba tarasy będą przeszklone wysokimi na 3 metry szybami. To oznacza, że niemal na wyciągnięcie ręki będziemy mogli obserwować panoramę Warszawy i Pałac Kultury od góry.
Varso Tower. Kiedy otwarcie najwyższego budynku w UE?
Budowa Varso Tower z zewnątrz jest niemal na ukończeniu. Obecnie trwają prace wykończeniowe w środku budynku. Na piętrach od 46. do 48. powstaje restauracja z widokiem na stolicę. Intensywne prace trwają między też w lobby budynku, które będzie miało wysokość aż 10 metrów. Będzie tam można podziwiać oryginalne nawiązanie do historii Warszawy. Dwie ściany zostaną pokryte ręcznie wykonaną mozaiką ceramiczną z aż 1800 kafli.
Otwarcie Varso Tower jest przewidziane w pierwszym półroczu 2022 roku. To właśnie wtedy otwarty zostanie wieżowiec i dwa otwarte tarasy widokowe. Będą one ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców i turystów, a ich obsługą będzie zajmował się zewnętrzny operator. - Zostanie wybrana specjalistyczna firma, która zapewni wszelkiego rodzaju atrakcje i zajmie się zagospodarowaniem tarasów - przekazał Wojciech Gurak. Cena za wjazd na taras widokowy na Varso Tower będzie ustalona przez operatora, ale jak zapewnia Gurak - nie będzie zaporowa. - Będzie porównywalna z biletem wstępu do nowoczesnego muzeum, będzie to cena dostępna zarówno dla turystów, jak i warszawiaków - zaznaczył.