Tłumy wiernych przeszły przez stolicę. Centralną Drogę Krzyżową poprowadził kardynał Kazimierz Nycz
Wielki Piątek, to jeden z najważniejszych dni dla katolików. W kościołach nie ma mszy świętej. Wierni przeżywają Liturgię Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa.
W Warszawie tego dnia od 28 lat odbywa się uroczysta droga krzyżowa. Wierni, harcerze i duchowni zebrali się o godzinie 20 pod kościołem akademickim św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu 68. Ruszyli trasą trasą prowadzącą ulicami: Miodową, Senatorską, Wierzbową, pl. J. Piłsudskiego, Królewską i wrócą Krakowskim Przedmieściem.
Nabożeństwo rozpoczęło się od modlitwy franciszkańskiej. Na czele procesji niesiony jest wielki krzyż, który kolejno przejmowali przedstawiciele różnych środowisk, m.in. księża, siostry zakonne, członkowie wspólnot neokatechumenalnych, studenci, strażnicy miejscy, kolejarze, prawnicy, rzemieślnicy, strażacy, żołnierze, policjanci i radni. W każdej z kolejnych czternastu stacji wierni przyjrzą się jednemu z uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała. Po raz pierwszy drogę krzyżową na ulicach Warszawy zorganizowano w 1994 r.