Urzędnicy podpisali umowę

To będzie najdroższa szkoła w Warszawie. Przepych dla uczniów na Białołęce za blisko 100 mln zł

2022-11-22 19:59

Na mapie Warszawy, za około dwa lata, pojawi się nowa szkoła podstawowa. Urzędnicy z Białołęki pochwalili się robiącymi wrażenie wizualizacjami, bo to właśnie w ich dzielnicy powstanie pełna przepychu i piekielnie droga placówka oświatowa.

Najdroższa szkoła w Warszawie 

Zachodnia część Białołęki zyska zupełnie nową, atrakcyjną pod względem architektonicznym placówkę oświatową. Urzędnicy podpisali umowę na budowę szkoły z pełną infrastrukturą i obsługą komunikacyjną. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm: Wodpol z Żywca, PBO Śląsk z Sosnowca i Conexio z Katowic za blisko 92 mln zł. - Realizujemy rekordowy program inwestycji oświatowych (…), bardzo się cieszę, że na Białołęce, która tak dynamicznie się rozwija, powstanie nowa szkoła – powiedziała podczas podpisania umowy wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Kiedy otwarcie?

Jak zapewniają władze dzielnicy, pierwsi uczniowie rozpoczną rok szkolny w nowoczesnym budynku 1 września 2024 roku. Projekt placówki powstał w oparciu o pracę, która zwyciężyła w ogłoszonym przez warszawski ratusz konkursie architektonicznym.

Nowoczesna placówka oświatowa powstanie na Białołęce

Na działce przy ul. Świderskiej, o powierzchni ponad 3,2 ha powstanie 36-oddziałowa placówka dla 900 uczniów (32 klasy I-VIII i 4 „zerówki” w tym oddział integracyjny), wraz z zespołem boisk, placem zabaw, parkingiem i terenem zielonym. Wykonawca inwestycji zbuduje też zjazdy i przebuduje skrzyżowanie Świderskiej i Ćmielowskiej, które zapewnią obsługę komunikacyjną szkoły.

Duża ale kameralna

Szkoła zostanie podzielona na bloki funkcjonalne i na grupy klas. - Sprzyja to zwiększeniu kameralnego charakteru powierzchni wspólnych i ułatwia interakcje użytkowników – słyszymy od rzeczniczki dzielnicy Marzeny Gawkowskiej. Ważnym miejscem w szkole ma być wewnętrzna agora otoczona otwartymi schodami i balkonami. Dodatkowo w tym samym miejscu projektanci rozplanowali funkcje wspólne jak biblioteka, jadalnia, szatnie, świetlice i pomieszczenia administracyjne. Przed wejściem przewidziano miejsce do integracji i odpoczynku na kaskadowo ułożonych siedziskach na kształt amfiteatru.

- Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 20 miesięcy na realizację inwestycji. Oznacza to, że szkoła powinna być gotowa w połowie lipca. W wakacje wyposażymy placówkę w sprzęt i meble – dodała Marzena Gawkowska.

Sonda
Czy religia lub etyka w szkołach powinna być obowiązkowa?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki