Dokumenty aplikacyjne można przesyłać poprzez dedykowany formularz, dostępny na stronie internetowej. Termin składania aplikacji mija już 23 lutego 2024 roku, więc nie zwlekajcie z podjęciem pierwszego kroku ku niezwykłej przygodzie! Został wam ostatni dzień na zgłoszenia!
Pracodawca zaznacza jednak, że skontaktuje się jedynie z wybranymi kandydatami, którzy będą mieli okazję dołączyć do elitarnej grupy pracowników stacji.
Już dzisiaj wiemy, że każdy z uczestników wyprawy będzie pełnił kluczową rolę, przyczyniając się do funkcjonowania stacji przez cały rok lub w jedynie okresie letnim, w zależności od przypisanej grupy.
Grupa zimująca: Grupa pracująca przez cały rok. Składa się z profesjonalistów o różnorodnych umiejętnościach. To między innymi: kierownik wyprawy, energetyk, elektryk, czy mechanik maszyn budowlanych, administrator systemów IT, elektronik, lekarz, operator łodzi. Zimujący to nie tylko pracownicy, to zgrany zespół 8-10 osób, który jest gotowy na wyzwania w ekstremalnym środowisku.
Grupa letnia: Pracująca od listopada do końca marca. W skład tej grupy wchodzi: szef kuchni, pomoc kuchenna, obserwator ds. gatunków obcych i antropopresji, operator PTS czy nawet bosman. Jednak każda rola jest kluczowa dla harmonijnego funkcjonowania stacji w danym okresie.
− Nabór na pracowników Stacji prowadzony jest co roku. Rekrutacja na wyprawę rozpoczyna się w styczniu-lutym ogłoszeniem o naborze. Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się przeważnie w marcu i kwietniu. W maju wybrani kandydaci przechodzą badania lekarskie. Miesiące czerwiec-wrzesień poświęcone są na przygotowania do wyprawy. W tym czasie odbywają się także szkolenia grupowe i indywidualne. Wyprawa wyrusza na Stację jesienią − czytamy na stronie, gdzie umieszczono informacje o rekrutacji.
Więcej informacji przeczytacie pod tym adresem.