„To nie Społem? To placówka Poczty Polskiej”
W środę (27 lipca) w godzinach porannych na serwisie Twitter pojawiło się zdjęcie opublikowane przez Adama Jankowskiego, członka zarządu Platformy Obywatelskiej Praga-Południe. – To nie Społem? To placówka Poczty Polskiej. Coś poszło nie tak w tym kraju – skomentował Jankowski. Na zamieszczonej fotografii widzimy półki ze słodyczami, kawą, ręcznikami, butelkami wody i napojami gazowanymi. Półki wyglądają jakby były wyjęte z osiedlowego sklepu spożywczego.
Pod zdjęciem pojawił się komentarz Daniela Witkowskiego, rzecznika prasowego Poczty Polskiej. – W wielu mniejszych miejscowościach placówki poczty są jedynymi miejscami, w których można nabyć prasę, książki i inne przydatne przedmioty. Nie każdy ma w sąsiedztwie market, nie każdy zamawia on-line. Dodatkowo przez sprzedaż asortymentu poprawiamy rentowność placówek – odpowiedział krótko Witkowski.
ZOBACZ TEŻ: Kolejna znana sieć sklepów znika z Warszawy. Ostatnia szansa na zakupy i wielkie rabaty
Dyskusja trwała w najlepsze, bo na odpowiedź rzecznika poczty ponownie zareagował Jankowski. – Zdjęcie pochodzi z placówki na warszawskim Żoliborzu. Podobnie wygląda poczta na moim Przyczółku Grochowskim. Nie dostarczacie listów na czas, przesyłki oznaczone "Szkło" tłuczecie, awizo wrzucacie bez sprawdzenia, czy odbiorca jest w domu. Katastrofa – dodał.
Internauci dali upust swoim emocjom
Pod postem opublikowanym w mediach społecznościowych zawrzało. Pod zdjęciem pojawiło się wiele komentarzy internautów. – Wieś tańczy i śpiewa – napisała internautka.
– Kolejki na poczcie są długie, więc to dobrze, że można kupić coś na śniadanie, a potem na obiad. Ale do kawy i herbaty powinni sprzedawać czajniki, a do ręczników wanny z wodą – podpowiada ironicznie kolejna internautka.
– Wejdź sobie na pierwszą lepszą stację benzynową. To nie społem ani monopolowy, ani poczta. To współczesna stacja benzynowa. Czego nie rozumiesz? – dodaje internauta.
– Prędzej czy później te placówki będą sklepami spożywczymi, do czego jak widać już trwają przygotowania. Poczta Polska nie przetrwa w tej formie – odpowiada kolejna osoba.