Rafał Trzaskowski

i

Autor: Łukasz Gągulski / Super Express

WIELKA ZMIANA

Trzaskowski pochwalił się wygraną w konkursie. Chodzi o ogromne pieniądze

2024-05-28 16:59

Rafał Trzaskowski pochwalił się wygraną w konkursie. I faktycznie, Warszawa ma co świętować. Szpital Południowy, jako pierwsza samorządowa placówka w Polsce, będzie przeprowadzał całkowicie refundowane zabiegi in vitro. To wielki krok w leczeniu niepłodności. Poznaj szczegóły finansowania zabiegów in vitro w Warszawie.

Warszawa. Refundacja zabiegów in vitro i leczenia niepłodności w Szpitalu Południowym

Słowem wstępu: nowelizacja ustawy o finansowaniu in vitro została przyjęta przez Sejm 29 listopada ubiegłego roku. Od 1 czerwca 2024 roku zaczyna się finansowanie leczenia niepłodności z budżetu państwa. Na ten cel przeznaczono 500 mln złotych.

Szpital Południowy poinformował, że wygrał konkurs na dofinansowanie.

"Nasz szpital wygrał konkurs na dofinansowanie leczenia niepłodności. Dziękujemy za zaufanie: Ministerstwo Zdrowia i Miasto Stołeczne Warszawa, dzięki którym będziemy mogli prężniej rozwijać Warszawskie Centrum Leczenia Niepłodności. Jesteśmy przekonani, że wraz z kadrą naszych specjalistów WCLN spełni wiele marzeń przyszłych rodziców. Już wkrótce ruszy program pełnej refundacji in vitro." - czytamy. To wielki krok, który pozwoli spełnić największe marzenie wielu niedoszłych rodziców. Czytaj dalej.

Polska się wyludnia! Czy in vitro zatrzyma ten trend? Staniszewski vs. Gdula

Wygraną w konkursie i otwarciem pierwszej takiej placówki w Polsce pochwalił się również Rafał Trzaskowski.

"Stworzyliśmy w Warszawie pierwszą w Polsce samorządową placówkę, która będzie przeprowadzała w pełni refundowane zabiegi #invitro i zapewniała bezpłatną, kompleksową opiekę mamom i dzieciom. Dziś mogę ogłosić oficjalnie: Warszawskie Centrum Leczenia Niepłodności w Szpitalu Południowym właśnie wygrało w rządowym konkursie na dofinansowanie leczenia niepłodności!

Co ważne, w naszym miejskim Szpitalu Południowym, gdzie znajduje się WCLN, pacjentki i maluchy mają zapewnioną najlepszą opiekę na każdym etapie: poczynając od opieki nad ciężarną, poprzez szkołę rodzenia, poród, znieczulenie wewnątrzoponowe, a jeśli zajdzie taka potrzeba - również opiekę nad noworodkiem na oddziale neonatologii.

Dzięki warszawskiemu programowi in vitro na świat przyszło już niemal 2500 maluchów. A dzięki wsparciu WCLN i rządowemu dofinansowaniu doczekamy się jeszcze wielu małych warszawianek i warszawiaków oraz pomożemy spełnić marzenia wielu przyszłym rodzicom. Duma!" - napisał prezydent Warszawy.

Sonda
Czy leczenie metodą in vitro powinno być finansowane z budżetu państwa?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki