Skra Warszawa, Anita Włodarczyk, Rafał Trzaskowski

i

Autor: MAREK ZIELIŃSKI, TOMASZ RADZIK, MAREK KUDELSKI Skra Warszawa, Anita Włodarczyk, Rafał Trzaskowski

Trzaskowski pochwalił Włodarczyk. Takiego ataku się nie spodziewał

2021-08-05 21:03

Po tym, jak Anita Włodarczyk została – po raz trzeci w karierze – mistrzynią olimpijską w rzucie młotem i triumfowała na igrzyskach w Tokio, pogratulował jej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Włodarczyk przez lata była sportową twarzą Warszawy i trenowała na Skrze. Tylko że obiekt sportowy na Skrze to ruina. I za tę ruinę Trzaskowskiemu solidnie oberwało się od internautów. Ale się odgryzł!

Gdy tylko prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ucieszył się ze zwycięstwa naszych sportsmenek wpisem „Fenomenalny konkurs. Fantastyczny dzień dla Polski” i udostępnił zdjęcia Anity Włodarczyk trenującej w Warszawie na stadionie na Pradze-Południe, posypała się lawina niepochlebnych komentarzy. „A jak tam Skra?”, „Czy Anita wciąż trenuje na Skrze?”, „Miał być remont i co?” „Stadion Skry wyremontuj!” - to te łagodniejsze w formie wpisy w Internecie. Anita Włodarczyk rzeczywiście wielokrotnie skarżyła się na warunki do treningu panujące na Skrze. Aż w końcu uciekła do Katowic. Nic dziwnego, ze warszawiacy zaczęli pytać o zrujnowany obiekt RKS Skra na warszawskiej Ochocie. W obronę Rafała Trzaskowskiego wzięła w końcu była prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Napisała o Skrze: „Naprawiane są błędy moich poprzedników”. Bo kwestia remontu obiektów dawnego klubu przy ul. Wawelskiej ciągnie się od ponad 20 lat.

Ciąg dalszy tekstu znajduje się pod GALERIĄ. ZDJĘCIA pokazują, jaką ruiną jest dziś teren Skry.

Dopiero w tym roku udało się władzom miasta odzyskać panowanie nad 20-hektarowym terenem na Ochocie. Niedawno odpowiedzialna za sprawy sportu wiceprezydent Renata Kaznowska informowała:

- Bój miasta o Skrę jest wygrany. Chcemy, by jeszcze w tym roku warszawiacy zyskali pierwsze tereny rekreacyjne, które staną się naturalnym przedłużeniem Pola Mokotowskiego - mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Prace na terenie Skry podzielono na dwa etapy. Pierwszy to budowa zespołu treningowego i rewitalizacja otoczenia stadionu tak, by powstał teren rekreacyjny, służący nie tylko sportowcom wyczynowym, i drugi (bardziej czasochłonny) to remont stadionu głównego. Na terenie dzisiejszych zrujnowanych basenów powstanie nowy zbiornik wodny, zostanie wytyczone 1,5 km trasy biegowej, do sprintu czy biegu przez płotki, a wokół pomosty do ćwiczeń – siłownie, platformy do jogi i do odpoczynku.

Trzaskowski atakującym go internautom i politykom ostro się odgryzł:

Działamy. Przywracamy Skrę Warszawie, mieszkańcom i sportowcom. I nie zmieni tego żaden hejterski wpisik, artykulik, czy materiał w rządowej telewizji - ripostował Rafał Trzaskowski

O wojnie o Skrę pisaliśmy juz wielokrotnie na se.pl

Policja i straż forsuje bramę stadionu SKRA

Urzędnicy siłą przejęli SKRĘ

Wielkie zmiany na SKRZE

Koniec wojny o Skrę. Miasto przejmuje obiekt na Ochocie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki