Przestrzeń miejska powinna być komfortowa i dostępna dla wszystkich. Obniżanie krawężników, montaż płyt ostrzegawczych czy pasów prowadzących – choć zazwyczaj nie są to wielkie inwestycje, to poprawa dostępności jest szczególnie ważna dla komfortu i bezpieczeństwa osób starszych czy niepełnosprawnych, ale także dla matek z wózkami, rowerzystów i pieszych.
KORONAWIRUS: Czy można biegać rekreacyjnie w miejscach publicznych?
Lokalizacje, w których pracują drogowcy, są wybierane na bieżąco. W tym roku urzędnicy kładą większy nacisk na zgłoszenia mieszkańców. Można to zrobić poprzez numer 19115.
UE i Samorząd Mazowsza doposażają mazowieckie szpitale
Prace już się rozpoczęły. Robotnicy zaczęli od Białołęki, gdzie chcą usunąć bariery architektoniczne w 21 lokalizacjach takich jak ul. Modlińska przy Leszczynowej czy ul. Porajów przy Myśliborskiej i Świderskiej.
WSPANIAŁA wiadomość dla mieszkańców stolicy! Warszawiacy nad Zegrze pojadą POCIĄGIEM
Prace te nie będą spektakularne, ale będą miały ogromny wpływ na poprawę komfortu i bezpieczeństwa. Usunięte mają być m.in. zbędne słupki czy wymienione fragmenty zniszczonego chodnika, obniżymy krawężnik czy zamontujemy płyty ostrzegawcze przy przejściu dla pieszych.
Do kiedy w Warszawie trzeba rozliczyć PIT? Jest DECYZJA RZĄDU!
Usuwanie barier architektonicznych będzie trwało przez cały rok. Udogodnienia wprowadzane są w pojedynczych miejscach, ale także podczas większych remontów – nawierzchni jezdni, chodników, ścieżek rowerowych czy przystanków komunikacji miejskiej. W efekcie każdego roku z ulic znika kilkadziesiąt barier.
Dziś Dzień Ziemi! Czy pandemia koronawirusa poprawiła stan klimatyczny w Warszawie? [INFOGRAFIKA]
W tym roku warta 1,9 mln zł umowa pozwoli przeprowadzić prace skierowane na usuwanie barier architektonicznych w połowie warszawskich dzielnic.
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.