Tyle naprawdę kosztują mieszkania w Warszawie. Ranking dzielnic. Są mocne zaskoczenia

i

Autor: Super Express Tyle naprawdę kosztują mieszkania w Warszawie. Ranking dzielnic. Są mocne zaskoczenia

Tyle naprawdę kosztują mieszkania w Warszawie. Ranking dzielnic. Są mocne zaskoczenia

2021-05-20 17:44

Ile naprawdę kosztują mieszkania w Warszawie? Każdy, kto szukał swojego własnego lokum w stolicy mógł się przerazić. Ceny z roku na rok są coraz wyższe - i to nie tylko w centrum, ale coraz częściej na obrzeżach. Drogo jest nawet w dzielnicach, do których nie dociera ani metro ani tramwaj. Eksperci z Emmerson Evaluation przygotowali raport, w którym porównują ceny na rynku pierwotnym i wtórnym. W której dzielnicy jest najtaniej, a w której najdrożej? Sprawdź nasz ranking!

Kupno mieszkania w Warszawie to nie lada wyzwanie. Ceny mieszkań w Warszawie z roku na rok są coraz wyższe. I mimo tego, że powstają kolejne inwestycje na terenie całego miasta, to jednak popyt na własne lokum jest gigantyczny. Wielu młodych marzy o swoich czterech ścianach. Tylko w ubiegłym roku na rynku warszawskim ceny mieszkań wzrosły o 7 procent. Mediana cen za metr kwadratowy wyniosła dla Warszawy 10 800 zł. Dynamiczne wzrosty nastąpiły też na rynku wtórnym, co zauważyli eksperci z Emmerson Evaluation. Mediana cen na rynku wtórnym zbliżyła się do 10 tysięcy złotych i była wyższa o 8% od ubiegłorocznej. Warto zaznaczyć, że mieszkania w Warszawie są najdroższe w całej Polsce. Wyjątkiem jest Sopot, gdzie za apartamenty trzeba płacić jak za zboże. W których dzielnicach znajdziemy najtańsze mieszkanie, a w których są ceny tylko dla bogaczy? Sprawdzisz to w poniższej galerii:

Ceny mieszkań w Warszawie. Dlaczego jest tak drogo?

Ceny mieszkań w Warszawie mogą przyprawić o zawrót głowy. Przyszli lokatorzy skarżą się na drastyczny wzrost cen, zwłaszcza w dzielnicach, w których znajduje się pierwsza i druga linia metra. Wzrost cen odnotowano też m.in. na Gocławiu, gdzie zapowiadana jest budowa trzeciej linii metra. O cenie mieszkania w Warszawie decyduje jednak wiele czynników, ale najważniejsze z nich to między innymi:

  • lokalizacja
  • bliskość do transportu publicznego, a w szczególności metra i tramwaju
  • standard wykończenia
  • metraż 

Wiele osób uważa jednak, że ceny mieszkań w Warszawie są zdecydowanie zbyt wysokie. Niektórzy myśleli, że obniży je pandemia koronawirusa, jednak na to się nie zanosi. Dla większości Polaków posiadanie mieszkania w Warszawie na własność jest poza zasięgiem ich finansowych możliwości. Tym, którzy nie mogą dostać kredytu na zakup nieruchomości, a chcą mieszkać w stolicy na przykład ze względu na pracę, pozostaje tylko wynajem długoterminowy.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki