Polecany artykuł:
Prace nad bezpieczeństwem żywności prowadzić będą dwa wydziały SGGW: Wydział Nauk o Żywności oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Naukowcy będą wspierać biznes w opracowaniu i wdrażaniu innowacyjnych produktów i usług na rynku rolno-spożywczym. Chodzi przede wszystkim o rozwój rynku mięsa, mleka i produktów mlecznych, przetwórstwa warzyw i owoców, piekarskiego, żywności prozdrowotnej, koncentratów spożywczych i sektora napojów.
- Z jednej strony doposażamy uczelnię, czyli korzystają studenci, z drugiej strony badamy to, co produkujemy i to, co jedzą mieszkańcy Mazowsza. To jest skierowane przede wszystkim do mieszkańców i mamy świadomość, że to, co jemy, jest ważne dla naszego zdrowia - mówi wicemarszałek Mazowsza Janina Orzełowska.
Centrum badawcze powstanie na głównym kampusie SGGW na Ursynowie. Jego otwarcie planowane jest za dwa lata. Nowe laboratorium ma też silnie współpracować z producentami żywności. - Nowoczesna aparatura zostanie zakupiona, przez co podniesie się poziom i jakość dydaktyki, w związku z czym skorzystają studenci. Skorzystają też zdecydowanie producenci żywności, do których będą adresowane te wszystkie osiągnięcia naukowe - wyjaśnia Krystyna Gutkowska, dziekan Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji.