Warszawa z lat 90. XX wieku. Jak wyglądało miasto?
W latach 90. XX wieku okolice ronda ONZ wyglądały zgoła inaczej. Dziś to miejsce z nowoczesnym klimatem, stylizowane na nowojorskim Manhattanie. W mieście powstaje coraz więcej wieżowców i drapaczy chmur, a architekci prześcigają się w wymyślnych bryłach i wysokości nowych wieżowców. Varso Tower, który powstaje u zbiegu ul. Chmielnej i al. Jana Pawła II, będzie najwyższym wieżowcem w całej Unii Europejskiej. Gdy przeniesiemy się w czasie 20 czy 30 lat wstecz, możemy przekonać się, jak bardzo zmieniła się Warszawa. Szczególne zmiany widać w centrum stolicy i na Woli, gdzie rozwinęło się prawdziwe biurowe zagłębie. Ale i klimat tamtych czasów był zupełnie inny. Czas płynął jakby wolniej, o czym możecie przekonać się w poniższej galerii:
Jaka Warszawa za kilka lat? "Aktywni mieszkańcy, przyjazne miejsce, otwarta metropolia"
Miasto opracowało specjalną strategię #Warszawa2030, której wizję zdefiniowano w trzech wymiarach:
- Aktywni mieszkańcy - "Warszawa to my, jej mieszkańcy. Podążamy własną drogą, rozwijamy zainteresowania, realizujemy marzenia i zawodowe ambicje, ale wspólnie angażujemy się w życie miasta i czujemy się za nie odpowiedzialni"
- Przyjazne miejsce - "Warszawa to miasto, w którym każdy czuje się u siebie, wolny i bezpieczny. Bogactwo przestrzeni, wynikające z umiejętnego łączenia tradycji z nowoczesnością, środowiska miejskiego z przyrodniczym, lokalności z wielkomiejskością, zapewnia wygodę życia i sprzyjające warunki do działania"
- Otwarta metropolia - "Warszawa to miasto otwarte na świat. Śmiało wychodzące naprzeciw wyzwaniom, inspirujące innych. Dzięki swojej różnorodności i nastawieniu na współpracę jest wyjątkowym miejscem do kreowania i rozwijania idei. Stanowi ważny węzeł sieci europejskich metropolii"
Z dużą pewnością można stwierdzić, że w najbliższym czasie Warszawa nadal będzie się dynamicznie rozwijać. Powstaną nowe wieżowce, osiedla, budynki i infrastruktura.