Urzędnicy kończą ze zbędną papierologią. Będzie łatwiej o Kartę Warszawiaka

i

Autor: um.warszawa.pl Urzędnicy kończą ze zbędną papierologią. Będzie łatwiej o Kartę Warszawiaka

Urzędnicy kończą ze zbędną papierologią. Będzie łatwiej o Kartę Warszawiaka

2022-05-31 17:45

Od środy, 1 czerwca, wyrobienie Karty Warszawiaka będzie dużo prostsze. Osoby zameldowane na stałe w stolicy nie będą już musiały pokazywać potwierdzenie rozliczenia podatku dochodowego w Warszawie, by móc korzystać ze zniżek. Co więcej, wydłużona zostanie też ważność wgranego ma kartę e-hologramu.

Łatwiej o Kartę Warszawiaka

W środę, 1 czerwca, wchodzą w życie nowe zasady. W połowie marca Rada Warszawy przyjęła zmiany w uchwale o zniżkach w cenach biletów w Warszawskim Transporcie Publicznym dla osób zamieszkałych w Warszawie i rozliczających się w stolicy z podatków.

Zobacz też: Wielka akcja CBŚP. Potężne uderzenie w sieć klubów go-go. Podejrzanym przedstawiono kilkaset zarzutów

Zgodnie ze zmianami, od czerwca wyrobienie Karty Warszawiaka będzie łatwiejsze. Nie będzie już bowiem wymagane potwierdzenie rozliczenia podatku dochodowego w stolicy.

"Uprawnienia zostaną wgrane na Spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską lub inny akceptowany przez ZTM nośnik, na podstawie stałego adresu zameldowania w Warszawie. Pasażerowie nie będą musieli przedkładać żadnych dodatkowych dokumentów" - wyjaśnił stołeczny ratusz.

Przedłużony e-hologramu

Dodatkowo ważność wgranego na Kartę Warszawiaka e-hologramu będzie wydłużona. E-hologram będzie ważny do końca roku, a nie jak dotąd, do 30 września. Bezie zatem więcej czasu na jego przedłużenie np. w biletomacie.

Łatwiejsze wyrobienie Karty młodej warszawianki/młodego warszawiaka

Od 1 czerwca łatwiej będzie wyrobić też Kartę młodej warszawianki/młodego warszawiaka.

"Sprawę tę załatwi jeden rodzic lub opiekun. Tak samo będzie w przypadku Warszawskiej Karty Rodziny. Do biletu imiennego dla dziecka z rodziny posiadającej troje dzieci, zamieszkałego na terenie Warszawy, uprawnione będą dzieci, jeżeli co najmniej jeden z rodziców lub opiekunów jest zameldowany w Warszawie na pobyt stały albo mieszka w Warszawie i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na terenie Warszawy, bez względu na to, czy osiąga dochód" - przekazał stołeczny ratusz.

Uwaga! Powyższe zmiany nie dotyczą osób niezameldowanych w Warszawie. Osoby te oraz ich dzieci, chcący uzyskać uprawnienia, tak jak dotychczas będą musiały dostarczyć do wglądu rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) wraz ze wskazaniem adresu zamieszkania na terenie stolicy.

Koniec darmowej komunikacji dla Ukraińców w Warszawie. Uchodźcy zapłacą od 1 czerwca.
Sonda
Czy ze względu na drogie paliwo przesiadłeś się do komunikacji miejskiej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają