Zaczytane Ławki to wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju meble miejskie, na których możemy nie tylko usiąść i się zrelaksować, ale również dzięki nim możemy bezpłatnie ściągnąć audiobook. Ich głównym zadaniem jest zachęcenie do czytelnictwa tych dużych i tych małych mieszkańców Warszawy.
Niezwykłe projekty Zaczytanych Ławek
Projekt zainicjowany przez Zaczytani.org zaangażował w swoje działania wiele gwiazd, które zaprojektowały Zaczytane Ławki. Na wystawie znajdują się ławki m.in. Kabaretu Hrabi o nazwie „Ławka z całkiem innym słownikiem”, Magdaleny Kumorek „Ławka stworzeń zapomnianych” czy „Ławka Na straganie” duetu Kinga Kulawiacka i Katarzyna Błażejewska-Stuhr. - Tegoroczne wystawy Zaczytanych Ławek to także podziękowanie dla wszystkich, którzy wzięli udział w Wielkiej Zbiórce Książek. Akcja trwała do 26 maja, zebraliśmy mnóstwo lektur, a teraz czeka nas kolejne wyzwanie – segregowanie książek, które zostaną przekazane do placówek medycznych – mówi Agnieszka Pawlak, prezes fundacji Zaczytani.org.
Ambasadorami akcji są m.in.: Agnieszka Sienkiewicz, Michał Rusinek, Mikołaj Roznerski, Anna Dereszowska. Pełną listę osób, które wsparły akcję znajdziecie >>tutaj<<.

i
Czas start…
Inauguracja wystawy, której mecenasem jest Alior Bank, partner strategiczny fundacji Zaczytani.org na rok 2019, odbyła się 25 maja. - Cieszymy się, że możemy angażować się w działania wspierające wyższą kulturę. Takie cele realizujemy nie tylko poprzez obejmowanie patronatem akcji czytelniczych, takich jak wystawy Zaczytanych Ławek, ale także angażując się w Wielką Zbiórkę Książek oraz bajkoterapię na szpitalnych oddziałach dziecięcych – powiedziała Anna Baranek, menedżer ds. marketingu w Alior Banku. Podczas uroczystego otwarcia wystawy odbyło się wiele zajęć czytelniczych dla najmłodszych. Książki czytali im m.in. Katarzyna Pakosińska, Adam Fidusiewicz oraz wolontariusze fundacji.

i
Na tym jednak się nie skończyło, bo na oczach wszystkich, którzy wzięli udział w wydarzeniu, powstała nowa Zaczytana Ławka. Polski artysta Rob Roy stworzył Ławkę Tolerancji, która już niedługo stanie się częścią warszawskiej ekspozycji. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tych wyjątkowych mebli, bo inicjatywa jest naprawdę ciekawa i atrakcyjna.

i
Artykuł sponsorowany