Wołomin. Szokujące doniesienia. Matka poparzonej Łucji zmarła w szpitalu
Do koszmaru w malutkiej miejscowości pod Wołominem doszło w poniedziałek wieczorem, 11 września. W domu, który stoi w bliskim sąsiedztwie parafii św. Faustyny, 40-letnia Agnieszka oblała benzyną i podpaliła swoją 7-letnią córeczkę – Łucję.
– Wylała na córkę benzynę i ją podpaliła, a że pooblewała sobie przy tym ręce, to też je poparzyła. Potem w szpitalu powtarzała: „co ja zrobiłam, co ja zrobiłam” – mówił reporterowi portalu „fakt.pl” dziadek 7-latki.
Jak tłumaczył mężczyzna, jego synową dopadła depresja. Kobieta próbowała walczyć z chorobą. Szukała pomocy i od jakiegoś czasu leczyła się psychiatrycznie.
Kobiety trafiły do szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie. Jak informował nas mł. bryg. Sławomir Balcerzak z Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, dziecko miało rozległe oparzenia sięgające 60 proc. powierzchni ciała. Z kolei kobieta doznała oparzeń około 20 proc. powierzchni ciała. Obydwie walczyły o życie. Dzisiaj już wiemy, że jednej z nich nie udało się uratować.
Jak udało nam się ustalić, Łucji nie zagraża już niebezpieczeństwo, powoli dochodzi do siebie po tym koszmarze, który rozegrał się w jej domu. 40-letnia matka dziewczynki, jak słyszymy od prokuratury, zmarła w szpitalu. Nie pomogły nawet modlitwy i intencje mszalne zamawiane przez najbliższych. W kościele w sąsiedztwie odprawiano msze święte w intencji Łucji o powrót do zdrowia, jej mamy Agnieszki i całej rodziny.
– Obrażenia kobiety nie miały wpływu na jej zgon – mówi nam prok. Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.
Postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 151 kk., czyli doprowadzenia do samobójstwa.
Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!
Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
- 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
- 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia