To była jedna z zasadniczych potrzeb dla mieszkańców Legionowa, także dla części mieszkańców, którzy byli żołnierzami Wojska Polskiego. Taka idea narodziła się w 1980 roku – mówił Mariusz Błaszczak po podpisaniu umowy na budowę szpitala w Legionowie.
Budynek będzie się składać z pięciu kondygnacji naziemnych i podziemnego parkingu. Znajdzie się w nim miejsce na sześć oddziałów - kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny oraz ginekologiczno-położniczy - oraz trzy sale operacyjne. Szpital będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji ok. 90 pacjentów. Pracę w nim znajdzie 250 osób: lekarze, pielęgniarki, personel medyczny i pomocniczy.
Polecany artykuł:
Wojskowy szpital w Legionowie będzie oddziałem Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie i będzie służyć żołnierzom powstającej 18 Dywizji Zmechanizowanej, wojsk sojuszniczych oraz dwóch mazowieckich brygad obrony terytorialnej. Mariusz Błaszczak podkreślił jednak, że placówka będzie również dostępna dla wszystkich mieszkańców regionu. Lekarze będą w nim dyżurowali przez całą dobę.
Szpital ma być gotowy do użytku w grudniu 2021 r. a wykona go austriacka firma Strabag. Inwestycja będzie kosztowała 83 mln zł i w całości będzie finansowana ze środków resortu obrony narodowej.
ZOBACZ TEŻ: Paraliż SORu na Szaserów. Pacjenci czekali kilka godzin w kolejce.