Projekt będzie dostępny całe lato, od 7 sierpnia do 15 września. Stoliki staną przy takich miejscach jak Krakowskie Przedmieście, ulica Karowa, dzwonnica kościoła św. Anny na placu Zamkowym i Polska Akademia Nauk. Mieszkanki Warszawy zauważyły pomysł na wolnostojące meble w Nowym Jorku i zdecydowały się zastosować go w rodzinnym mieście.
W Warszawie stanie łącznie 19 stolików z krzesłami, dostępnych od godziny 10 do 20. Wyjątkiem jest ulica Karowa, gdzie meble pojawią się dopiero o 12:00. Zostały one wyposażone w naklejki z kodami QR. Linki przekierowują do projektu "Poznaj Warszawę Chopina", informacji o Roku Marii Skłodowskiej-Curie i mapy z atrakcjami turystycznymi.
Projekt wspiera wiele instytucji naukowych i kulturalnych. Wszystkie z nich mają zamiar prowadzić akcje promocyjne przy stolikach. Dla przykładu, Polska Akademia Nauk zaprezentuje serię mini-wykładów. 10 sierpnia dr Tomasz Lerski opowie o budowie Krakowskiego Przedmieścia od ulicy Królewskiej aż po pałac Staszica. Tydzień później swój wykład "Artyści kabaretów międzywojennej Warszawy" poprowadzi dr Anna Mieszkowska. Nad ostatnim z sierpniowych wydarzeń pieczę sprawuje dr hab. Hanna Krajewska, która będzie mówić o historii gmachu Polskiej Akademii Nauk.