W warszawskim ZOO urodził się samczyk alpaki. Ogród zoologiczny szuka dla niego imienia. Ogłoszono konkurs

i

Autor: Emilia Gryziecka - Equine & Animal Art/Facebook Warszawskie ZOO W warszawskim ZOO urodził się samczyk alpaki. Ogród zoologiczny szuka dla niego imienia. Ogłoszono konkurs

Nazwij alpakę

W warszawskim ZOO urodził się samczyk alpaki. Ogród zoologiczny szuka dla niego imienia. Ogłoszono konkurs

2022-07-28 10:01

Jego mamą jest Guanita, a tatą Tofik. Sam imienia jeszcze nie ma. Niedługo ma się to jednak zmienić. Warszawskie ZOO ogłosiło konkurs na imię dla samczyka alpaki, który w pierwszych dniach lipca przyszedł na świat w stołecznym ogrodzie zoologicznym. Warunek jest jeden – imię musi zaczynać się na literę „N”.

Samczyk alpaki urodził się w warszawskim ZOO

"Witam Was! Urodziłem się 4 lipca w Warszawskim ZOO. Cześć, cześć, 18 dzień jestem już w Warszawskim ZOO. Serdecznie Was pozdrawiam z Warszawskiego ZOO, z wybiegu alpak!Moją mamą jest Guanita, a tatą Tofik. Jeszcze nie mam imienia. Macie jakieś pomysły? Imię musi zaczynać się na literkę „N”"- czytamy na facebookowym profilu Warszawskiego ZOO.

Zobacz też: Nowy mieszkaniec warszawskiego ZOO. Już niebawem będzie można zobaczyć galidię

Propozycje imienia dla samczyka alpaki można przedstawiać w komentarzach pod postem na profilu ZOO do końca tygodnia. Opiekunowie alpak w przyszłym tygodniu wybiorą spośród nich cztery imiona. Następnie propozycje zostaną przedstawione warszawiakom, którzy w finale wyłonią dwa z czterech imion. Ostateczne głosowanie odbędzie się w relacjach na Instagramie i Facebooku.

Propozycji na imię nie brakuje

W komentarzach pod postem Warszawskiego ZOO posypała się lawina propozycji imienia dla nowego mieszkańca ogrodu. Pośród ich są: Nugat, Nicpoń, Newton, Nelson, Nygus, Nachos, Nerd, a nawet Naleśnik. Czy pośród nich jest zwycięskie imię? Dowiemy się tego pod koniec przyszłego tygodnia.

Alpaki – co to za zwierzęta?

Alpaki to ssaki parzystokopytne z rodziny wielbłądowatych. Pochodzą z Ameryki Południowej i są to zwierzęta udomowione. Alpaki są mniejsze od lam, osiągają 128–151 cm długości, przy wysokości w kłębie 80–100 cm i masie ciała 55–85 kg. Hodowane są na mięso i w celu pozyskania wełny.

Alpaki mają bardzo łagodny charakter, przez co nadają się do pracy z dziećmi cierpiącymi na ADHD i z porażeniem mózgowym. Alpakoterapia staje się coraz popularniejsza w Polsce. Co więcej, od 2012 roku istnieje Polski Związek Hodowców Alpak.

W poniższej galerii zdjęć znajdziesz fotografie innego lokatora warszawskiego ZOO, który niedawno wprowadził się do stolicy. 

Godzina "W" w Warszawie. Apel powstańców: "Posłuchajmy, co nam dziś mówi ten dźwięk"
Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają