Słoma ma ochronić saneczkarzy

Warszawa. 12-latek roztrzaskał się o ławkę. Urzędnicy reagują po tragicznej śmierci chłopca

2022-11-27 16:42

Władze Ursynowa reagują na pierwsze opady śniegu. Aby wszyscy miłośnicy zimowych sportów byli bezpieczni, groźne elementy zabezpieczono słomianymi chochołami. Ma to zapobiec groźnym wypadkom z udziałem saneczkarzy, którzy zjeżdżają z Kopy Cwila.

12-latek zginął na sankach. Władze Ursynowa reagują

Działanie władz Ursynowa jest pokłosiem tragicznego wypadku, do którego doszło 16 stycznia 2021 roku w Parku Szczęśliwickim. Tego dnia 12-letni Dawid zjeżdżał na sankach z ośnieżonej, stromej górki na Ochocie. Spędzał w ten sposób ferie zimowe, na które przyjechał do Warszawy razem z mamą z Zamościa. Niestety, podczas jednego ze zjazdów chłopiec nie wyhamował i uderzył w znajdującą się przy chodniku ławkę. Skutki tego zderzenia okazały się być dramatyczne. Mimo natychmiastowego udzielenia pomocy i długiej reanimacji, obrażenia 12-latka były zbyt duże. Chłopiec zmarł w szpitalu. Bezpieczeństwo w okolicy górki długo było tematem publicznych debat i dyskusji. Wszyscy zastanawiali się, czy w jakiś sposób można było uniknąć tej tragedii. Teraz władze dzielnicy starają się zabezpieczać takie miejsca, gdy tylko pojawią się pierwsze opady śniegu - wykorzystują do tego słomę. Słomianymi chochołami okryto nie tylko ławki, ale także kosze na śmieci, okoliczny płot i latarnie wokół Kopy Cwila. Ma to pomóc w uniknięciu kolejnego wypadku, w którym ktoś mógłby stracić życie lub zdrowie. Władze apelują także do wszystkich o uważną i bezpieczną jazdę na sankach.

- Kopa Cwila gotowa na zimowe szaleństwo saneczkowe. Kolejny raz zabezpieczyliśmy groźne miejsca słomianymi "chochołami". W tym roku wyzwanie było większe, bo u podnóża Kopy rozstawiony jest płot otaczający budowę fontanny. Mimo, że słoma zabezpiecza ławki, kosze, latarnie i płot, apeluję, aby zjeżdżać na sankach ostrożnie i bezpiecznie – mówi wiceburmistrz Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Sonda
Czy byłeś świadkiem groźnego wypadku?

Jak rozpoznać, czy nasze dziecko jest już uzależnione od smartfona?

Posłuchaj, na co zwrócić największą uwagę!

Listen to "Czy smartfony niszczą nasze dzieci? Rozmowa z neurologopedką Izabelą Dębińską" on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają