Prokuratura Okręgowa w Warszawie podjęła śledztwo w ITME po zawiadomieniu CBA o możliwości popełnienie przestępstwa w zakresie gospodarowania mieniem i prowadzenia działalności gospodarczej Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Wpłynęło ono do Prokuratury w grudniu 2019 r. - poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr. - Postępowanie prowadzone jest w sprawie, trwa gromadzenie materiału dowodowego - dodała.
Leżał na przystanku i był tak naćpany, że mógł umrzeć!
Sprawa dotyczy umów dzierżawy, jakie zawierał ITME ze spółkami EPI LAB sp. z o.o. oraz ENT SA w których kierownictwie był dr inż. Włodzimierz Strupiński nazywany "ojcem polskiego grafenu", który w ITME przepracował 34 lata. Czynsz dotyczący biur, laboratoriów, znajdujących się w nich instalacji, maszyn oraz urządzeń technologicznych a także samej aparatury badawczo-naukowej był niewspółmiernie niski: koszty ponoszony przez Instytut były kilkadziesiąt razy wyższe niż opłaty.
Mieszkańcy Jabłonny się zapłaczą: ceny za wywóz śmieci znowu wzrosły! I to o ile!
Taka sytuacja wg kontrolerów z CBA, za czasów dwóch b. szefów Instytutu, Zygmunta Ł. i Sławomira S., miała w latach 2011-2015 wygenerować straty sięgające ok. 17 mln zł! Dodatkowo nieodpłatne korzystanie z z know-how Instytutu w ocenie kontrolerów naraziło ITME na straty trudne do oszacowania.
Koronawirus zamknął przedszkole w Wołominie: trzy osoby z personelu zarażone!
Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych zatrudnia blisko 250 osób i zajmuje się działalnością badawczo-rozwojową z zakresu szeroko pojmowanej inżynierii materiałowej, elektroniki, fotoniki, nanotechnologii. To tutaj kilka lat temu wyprodukowano pierwsze próbki polskiego grafenu. Wtedy wiązano z nim wielkie nadzieje: miał stać się światowym przebojem i być eksportowym hitem.
Prezydent Duda podarował mazowieckiej OSP 27 nowych wozów strażackich! Tuż przed wyborami...
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj