Jak najlepiej dojechać na mecz Polska-Holandia?
Mecz Polska-Holandia rozpocznie się o godzinie 20:45. Ratusz zaznaczył, że na mecz najwygodniej będzie dojechać, a później wrócić komunikacją miejską. Kibice najszybciej dojadą na Stadion Narodowy pociągami metra oraz Szybkiej Kolei Miejskiej. Linia M2 przed spotkaniem będzie przyjeżdżała na stacje z częstotliwością co cztery minuty. Od godziny 18:30 ograniczany będzie wjazd na Saską Kępę. Do godziny 20:45 wyłączone z ruchu indywidualnego zostaną obszary ograniczone ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz jednośladów.
Szczegóły możliwych zamknięć ulic
W zależności od aktualnej sytuacji policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia ul. Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godziny 18:30 do zakończenia rozwozu kibiców, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.
Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane linie: 102, 125, 135, 146, 147, 202 i Z-1. Autobusy linii 102, 125, 202 i Z-1 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką.
Jeśli po zakończeniu meczu, około godziny 22:30, duża grupa kibiców będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.
Zmienione trasy kursowania autobusów
W przypadku wyłączenia przeprawy z ruchu na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy komunikacji miejskiej. Składy linii 7 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Linia 22 na lewym brzegu Wisły pojedzie z Piasków na pl. Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie będzie kursować w pętli: Wiatraczna, al. Zieleniecka, al. Waszyngtona – Wiatraczna.
Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Al. Ujazdowskie, Trasa Łazienkowska, most Łazienkowski, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska, al. Waszyngtona, Wiatraczna.
Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.
Po zakończeniu meczu na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 111 i 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać odpowiednio w kierunku Gocławia i Winnicy.
Będzie jeździć też więcej tramwajów. Na zmienionej trasie Gocławek, al. Waszyngtona, al. Zieleniecka, Targowa, Ratuszowa, Jagiellońska, Ratuszowa-ZOO pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Składy linii 26 będą jeździły natomiast z Zielenieckiej w kierunku Metra Młociny.
Zwiększona zostanie także częstotliwość kursowania linii metra M2 – zarówno w stronę stacji Trocka, jak i Bemowo.
Czwartek, 22 września to Dzień bez Samochodu – tego dnia przejazdy wszystkimi środkami komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro, Szybka Kolej Miejska) oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej będą bezpłatne. Możliwe będzie także nieodpłatne korzystanie z parkingów Parkuj i Jedź (w dniu meczu nie będzie funkcjonował parking P+R Warszawa Stadion).
Natomiast posiadacze biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów do 23 września do godz. 1.