Odsłonięta po zdjęciu asfaltu historyczna nawierzchnia

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich Odsłonięta po zdjęciu asfaltu historyczna nawierzchnia

Warszawa: Drogowcy odsłonili przedwojenny bruk podczas przebudowy al. Jana Pawła II

2020-06-01 13:39

Podczas trwającej przebudowy al. Jana Pawła II na jej styku z ul. Złotą, drogowcy odsłonili bazaltową, przedwojenną kostkę, stanowiącą dawną nawierzchnię ulicy. Znajdowała się pod asfaltem położonym po wojnie na jezdni.

W trakcie trwającej przebudowy al. Jana Pawła II robotnicy odsłonili bazaltową, przedwojenną kostkę, stanowiącą nawierzchnię ulicy.

Wólka Kosowska: CBA zatrzymało mężczyznę, który wytransferował z Polski kilkadziesiąt milionów złotych

Została już zdemontowana i zabezpieczona na terenie budowy. Drogowcy podejmą próbę skorygowania projektu przebudowy al. Jana Pawła II. Chcą przynajmniej jej część wyeksponować jako świadka historii. - W zależności od ilości odsłoniętej kostki i jej stanu technicznego, możliwe będzie również jej ewentualne wykorzystanie do odtworzenia czy uzupełnienia nawierzchni brukowej innych ulic czy placów w Warszawie – informują drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich.

Warszawa. Działkowicze ZAŚMIECAJĄ ulice. Worki PEŁNE ODPADÓW pozostawione na chodnikach

Od 2017 roku ponad 60 warszawskich ulic wykładanych "kocimi łbami" lub kostką bazaltową jest chronionych przez ujęcie w gminnej ewidencji zabytków. Tam, gdzie zachowanie bruku na całej długości ulicy jest niemożliwe, konserwator zaleca inne rozwiązania – podobnie jak w przypadku kostki z al. Jana Pawła II.

Warszawa. UKRADŁ czteropak ze stacji. Podczas ucieczki POBIŁ pracownika sklepu!

Ulica Złota jest jedną ze starszych ulic stolicy – wytyczono ją pod koniec XVIII wieku. Przed II wojną światową prowadziła nieprzerwanie od zbiegu ulic Jasnej, Zgody i Przeskok, do skrzyżowania z ulicami Żelazną i Twardą. Stały przy niej kamienice z luksusowymi sklepami, ale także kilka fabryk.

Przerażające dane: Osoby od 18 do 24 roku życia mają najsilniejsze objawy depresji i lęku w czasie epidemii!

Po wojnie, w związku z budową Pałacu Kultury i Nauki, ciągłość ulicy została przerwana i dzisiaj składa się ona z dwóch niepołączonych ze sobą odcinków. Zachodnia część ulicy została dodatkowo przecięta arterią planowaną jeszcze przed wojną, a wybudowaną w latach 1955-59. Od 1990 r. nosi ona nazwę alei Jana Pawła II.

Warszawa. Nielegalny imigrant mieszkał w zaparkowanym samochodzie na Bielanach

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

ZOBACZ TEŻ ZDJĘCIA Z REMONTU ULICY ŻYTNIEJ:

Super Raport 29 V (goście: Kukiz, Flisiak)

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki