Egzamin ósmoklasisty 2020 - PRZECIEKI. 'To będzie na tegorocznych testach'

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Egzamin ósmoklasisty 2020

Warszawa: Egzamin ósmoklasisty 2020! Przecieki i arkusze CKE. Przeczytaj koniecznie!

2020-06-14 17:00

Informacje o rzekomych przeciekach egzaminu ósmoklasisty 2020 krążą w sieci od jakiegoś czasu. Sprawdziliśmy, czy jest możliwe, aby pytania i odpowiedzi egzaminu ósmoklasisty 2020 trafiły do sieci.

We wtorek 16 czerwca punktualnie o godz. 9 uczniowie napiszą pierwszą część egzaminu ósmoklasisty z części humanistycznej. W kolejnych dniach, 17 i 18 czerwca odbędą się egzaminy z części matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego. Uczniowie, żeby zdobyć jak najwięcej punktów i dostać się do wymarzonej szkoły już teraz gorączkowo poszukują w internecie pytań i odpowiedzi, które mogą pojawić na egzaminie. - Nie jest możliwe, aby jakiekolwiek przecieki egzaminu ósmoklasisty 2020 trafiły do sieci. Gdyby jednak zdarzyła się taka sytuacja, egzamin jest natychmiast unieważniony i musi zostać powtórzony -informuje MEN

Ostrzegamy wszystkich ósmoklasistów, którzy trafiają w internecie na strony, które oferują tzw. gotowce. Najczęściej publikują one wybrane pytania z kilku arkuszy z ubiegłych lat. Dodatkowo dostęp do nich jest płatny. Warto natomiast przed egzaminem przeglądnąć arkusze z poprzednich lat, które są dostępne dla wszystkich na stronie CKE. Bardzo często zdarza się tak, że podobne pytania zdarzają się na egzaminie. Czego mogą spodziewać się tegoroczni ósmoklasiści na egzaminie ósmoklasity? W arkuszach tradycyjnie znajdą się zadania podzielone na zamknięte i otwarte.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE NASZ NEWS Egzekucja pod Płońskiem! Poruszające słowa ukochanego Mileny! O czym mówi?

Zadania zamknięte, w których uczniowie będą musieli zaznaczyć poprawną odpowiedź. Wśród nich mogą znaleźć się również zadania wielokrotnego wyboru, a także polecenia typu prawda-fałsz. W arkuszu nie zabraknie oczywiście treści otwartych, w których trzeba będzie samodzielnie sformułować odpowiedź. Do takich zadań należą między innymi: uzupełnienie tekstu wyrazami, stworzenie krótkiej formy pisemnej jak na przykład: zaproszenie, ogłoszenie czy dedykacja. Ponadto uczniowie będą musieli zmierzyć się z rozszerzoną odpowiedzią, która wymaga napisania wypracowania. Komisja egzaminacyjna będzie brała pod szczególną uwagę argumentowanie, wyciąganie wniosków, znajomość lektur oraz formułowanie opinii. W tym roku wielu uczniów marzy o tym, by na teście z języka polskiego pojawiła się Balladyna. Ósmoklasiści uważają ją za najprzyjemniejszą lekturę. Czy ich marzenie się ziści. Wszystko okaże się we wtorek 16 czerwca.

KUP SUPER EXPRESS BEZ WYCHODZENIA Z DOMU. KLIKNIJ 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki