Na dachu Teatru Wielkiego stanęły ule. Żyje tam nawet 180 tysięcy pszczół

i

Autor: wikimedia.org, pixabay.com Na dachu Teatru Wielkiego stanęły ule. Żyje tam nawet 180 tysięcy pszczół

Warszawa jak Paryż. Na dachu Teatru Wielkiego stanęły ule. Żyje tam nawet 180 tysięcy pszczół [AUDIO]

2017-05-19 20:18

Pszczoły w centrum Warszawy? Tak, to jest możliwe. Teatr Wielki dołącza do Pałacu Kultury i Nauki, na którego dachu już od jakiegoś czasu mieszkają te owady. Skąd taki pomysł?

Na pierwszy rzut oka dach Teatru Wielkiego Opery Narodowej wydaje się dziwnym miejscem na uruchomienie uli. Okazuje się, że podobne pasieki znajdują się w Paryżu - m.in. na budynku Opery Garnier czy na Katedrze Notre-Dame.

- Nie uważam, że jest to nietypowe miejsce. Tam jest bardzo dużo zieleni i z tego, co widzę, pszczoły bardzo dobrze odnalazły się na Teatrze Wielkim. Przyniosły całkiem sporo miodu przez ten ostatni ciepły tydzień – mówi Tomasz Petryka, pomysłodawca akcji i dodaje: - Chcemy zadbać o bioróżnorodność w mieście. Warszawa potrzebuje tych pszczół.

Owady z Opery Narodowej upodobały sobie pobliskie tereny zielone, zwłaszcza Ogród Saski i Ogród Krasińskich.

Jak zapewnia Petryka, miód pochodzący z Warszawy spełnia wszystkie normy jakościowe. Był kilkunastokrotnie badany przez Państwowy Zakład Higieny.

Posłuchajcie całej rozmowy reportera Radia ESKA Szymona Kępki z pomysłodawcą pasieki na Teatrze Wielkim Operze Narodowej:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają