Tarcza antykryzysowa / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Tarcza antykryzysowa / zdjęcie ilustracyjne

Warszawa: Kiedy wypłaty z tarczy antykryzysowej? Ratusz tłumaczy, co jest przyczyną opóźnień

2020-05-22 23:07

W stolicy od kilku tygodni regularnie odbywają się protesty przedsiębiorców. Strajkujący chcą natychmiastowych wypłat w ramach obiecywanej tarczy antykryzysowej. Rząd przekierowuje do samorządów, a samorządy – rozkładają ręce. Stołeczny ratusz wytłumaczył, co było przyczyną opóźnień w wypłatach.

Okazuje się, że główną przyczyną opóźnień w rozpatrywaniu wniosków dotyczących tarczy antykryzysowej były braki w oprogramowaniu i brak automatyzacji procesu obsługi wniosków. Tym sposobem wszystkie wnioski musiały być rozpatrywane „ręcznie”. Stołeczny ratusz poinformował jednak, że problem nareszcie został rozwiązany.

ZOBACZ TEŻ: Warszawa: Trzaskowski i Mann tworzą LISTĘ PRZEBOJÓW na żywo! Czego słucha prezydent?


- Tylko dzisiaj dzięki jednemu narzędziu, o które od początku kwietnia wnioskowały Warszawa i UMP - zautomatyzowaniu procesu obsługi wniosków - rozpatrzyliśmy blisko 1500 wniosków, dotyczących mikropożyczek w ramach tarczy antykryzysowej. Gdybyśmy dysponowali tą możliwością wcześniej, dziennie moglibyśmy już rozpatrywać ok. 3000-4000 wniosków – informuje warszawski Urząd Miasta.

ZOBACZ TEŻ: Kolejny weekend z PROTESTAMI w Warszawie! Policja: „Wszelkie zgromadzenia są nielegalne”


Urzędnicy zapewniają, że wypłacili już 63,5 mln zł ze 100 mln, które zostały przydzielone przez rząd w ramach tarczy antykryzysowej. - Odnosząc się do dzisiejszego pisma, wysłanego przez panią Marlenę Maląg - minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do prezydenta m.st. Warszawy - Rafała Trzaskowskiego, informujemy, że nie tylko Warszawa boryka się z tempem rozpatrywania wniosków, dotyczących tarczy – poinformował w piątkowy wieczór stołeczny ratusz.

Do tej pory wpłynęło 117,5 tys. wniosków, a rozpatrzonych zostało 14,1 tys. z nich (12 proc.). - Jak widać z powyższych danych, Warszawa radzi sobie całkiem nieźle - mimo braku zmian przepisów w kwestii delegowania pracowników do wsparcia Urzędów Pracy i mimo zwlekania z umożliwieniem pozyskiwania danych z Głównego Urzędu Statystycznego. Ponad połowa przeznaczonych przez rząd pieniędzy została wypłacona przedsiębiorcom – mówią przedstawiciele stołecznego ratusza i dodają: - Dane przekazywane przez niektóre media, jakoby Warszawa rozpatrzyła tylko 8 proc., są nieprawdziwe. Wszystkie działania, by usprawnić cały proces, podejmujemy - jako samorząd - sami.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Janusz Piechociński: Mam wątpliwości, czy w Polsce są możliwe uczciwe wybory [Super Raport]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki