- Ponad 1,7 tysiąca na dobę – średnio tyle zgłoszeń przyjmowała Straż Miejska w 2019 roku. Cztery na pięć interwencji to efekt zgłoszeń mieszkańców – to najlepiej pokazuje, że strażnicy miejscy są Warszawie bardzo potrzebni i cieszą się zaufaniem jej mieszkańców. - wspominają strażnicy miejscy.
Warszawa: Niebezpieczny nastolatek sterroryzował rodzinę. Czy on zgwałcił brata?
Dzień Straży Miejskiej to święto obchodzone 29 sierpnia, w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku, która określa funkcjonowanie formacji. To święto wszystkich pracowników i funkcjonariuszy. Z wiadomych względów, w tym roku nie mogła się odbyć impreza taka jak zazwyczaj. Po raz pierwszy w historii istnienia formacji, było żadnych oficjalnych uroczystości. Święto miało charakter wewnętrzny. Oficjalna data to 29 sierpnia, ale co roku przypada to inaczej. - Jest to płynna data - opowiada Jerzy Jabraszko, rzecznik Straży Miejskiej.
Krótka lekcja historii:
W styczniu 1991 roku uchwała Rady m.st. Warszawy zobowiązała Prezydenta m.st. Warszawy do utworzenia Straży Miejskiej oraz nadania jej statusu i regulaminu. Jednocześnie uległa rozwiązaniu wcześniejsza formacja – Miejska Służba Porządkowa – a jej funkcjonariusze stali się funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Zarządzeniem z 24 maja 1991 roku ówczesny Prezydent Stanisław Wyganowski powołał z dniem 1 czerwca 1991 roku Straż Miejską m.st. Warszawy jako jednostkę organizacyjną Związku Dzielnic-Gmin Warszawy. - wspomina Jerzy Jabraszko, ze straży miejskiej w Warszawie.
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.