„Wszyscy tęsknimy za normalnością. Całkowicie rozumiem Wasze zmęczenie i złość spowodowaną kolejnymi obostrzeniami, świętami w cieniu ograniczeń. Dlatego jako Warszawa mobilizujemy wszystkie siły, aby przyspieszyć powrót do normalności. Najważniejszym krokiem na tej drodze jest sprawne przeprowadzenie masowych szczepień – tak, abyśmy w końcu uzyskali odporność zbiorową. Już w tej chwili zorganizowaliśmy w stolicy najwięcej punktów szczepień spośród wszystkich samorządów w Polsce – dziś działa ich 59. A w tym miesiącu idziemy krok dalej...” - poinformował prezydent Rafał Trzaskowski na swoim facebooku. - To olbrzymia operacja logistyczna. Docelowo zamierzamy we wszystkich miejskich punktach szczepić 80 tys. osób tygodniowo. Razem z już funkcjonującymi punktami szczepień nawet 200 tys. warszawiaków na tydzień będzie mogło dostać szczepionki - zapowiada wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, odpowiedzialna za nadzór nad warszawską służbą zdrowia.
NAJNOWSZE DANE O LICZBIE CHORYCH NA COVID-19 W WARSZAWIE - CZYTAJ TUTAJ
Ratusz uruchomi 13 punktów masowych szczepień: na Białołęce, Mokotowie, Pradze-Północ, Śródmieściu, Targówku, Ursynowie, Wawrze, Wilanowie, Woli i Żoliborzu. Trzy z tych punktów znajdować się będą w lokalach na stacjach metra: ks. Janusza, Dworzec Wileński i Trocka. - Dlaczego akurat na tych stacjach metra? Decydująca przy wyborze była przestrzeń, którą da się zagospodarować - wyjaśnia Renata Kaznowska.
Punkty zaczną szczepić 19 kwietnia
LISTA KONKRETNYCH ADRESÓW NA MAPIE:
ZTM uruchamia też specjalną linię autobusową 901 kursującą między Dworcem Centralnym a stadionem Legii, który będzie centralnym punktem szczepień. - Wszystko jest pomyślane tak, by do każdego z punktów można było się bez problemu dostać transportem publicznym – informuje wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.
Ratusz w sprawie szczepień uruchomi specjalną stronę internetową, na której znajdą się najważniejsze informacje o punktach szczepień masowych, godzinach ich pracy i wszelkich zmianach.
Punkty nie będą w żaden sposób powiązane z miejscem zamieszkania czy zameldowania, nie będzie rejonizacji, zatem wybór konkretnego punktu będzie należał wyłącznie do osób, które zechcą się zaszczepić przeciw COVID-19.
- Mamy gotowe lokalizacje, mamy dla nich wyposażenie, każdy z punktów będzie wygodnie skomunikowany, pracujemy nad rekrutacją personelu - informuje prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.