Warszawa. Wraca temat odbudowy Pałacu Saskiego. Andrzej Duda podjął ważną decyzję w tej sprawie. Co oznacza? Kiedy, gdzie i jak może zostać odbudowany Pałac Saski w stolicy? – Prezydent powołał we wtorek zespół do opracowania projektu ustawy ws. obudowy Pałacu Saskiego – poinformowała PAP szefowa Kancelarii Prezydenta RP, Grażyna Ignaczak-Bandych i dodała wprost: „Ruszamy pełną parą”. Powołany przez Dudę zespół ma przygotować projekt ustawy formalnie rozpoczynający odbudowę pałacu Saskiego. Ten etap prac ma się zakończyć w tym miesiącu.
Pałac Saski w Warszawie. Jest decyzja prezydenta
Ignaczak-Bandych poinformowała Polską Agencję Prasową, że prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o rozpoczęciu prac legislacyjnych nad projektem ustawy dotyczącym odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie. Jak przekazała minister, prezydent chce, by projekt ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego został przygotowany w jego kancelarii do końca czerwca, tak, żeby mógł go po tym terminie złożyć w parlamencie. To konkretna realizacja zapowiedzi składanych przez polityków PiS i samego prezydenta Andrzeja Dudę. Wczoraj w TVP Info mówił, że „Pałac Saski powinien zostać przywrócony Polsce i Polakom”
Prezydent powołał we wtorek zespół do opracowania projektu ustawy, na którego czele stanęła minister Małgorzata Paprocka, nadzorująca w Kancelarii Prezydenta Biuro Prawa i Ustroju. Szefowa Kancelarii Prezydenta podkreśliła, że projekt ustawy rozpocznie formalne przygotowania do odbudowy. „Ruszamy pełną parą” – podkreśliła Ignaczak-Bandych, cytowana przez Polską Agencję Prasową.
Odbudowa Pałacu Saskiego. PAD: To wielka idea
Prezydent Andrzej Duda już wcześniej zapowiadał, że zamierza jeszcze w czerwcu przygotować projekt ustawy ws. odbudowy Pałacu Saskiego. – Odbudowa Pałacu Saskiego to wielka idea, to element dumnej, przedwojennej Warszawy – tłumaczył w TVP Info. – Państwo polskie, tak jak odbudowało Zamek Królewski, tak jestem przekonany, że powinno odbudować Pałac Saski i wykorzystać go we właściwy sposób.