O godzinie 12 w trasę na odcinku: pl. Narutowicza – pl. Bankowy – gen. Andersa – most Gdański – Jagiellońska – most Śląsko-Dąbrowski – pl. Bankowy – pl. Narutowicza wyruszą stare, zabytkowe tramwaje. Wśród z nich znajdą się m.in. wagony: K #445 (tzw. „berlinka”), Lw #541 (wyprodukowany w 1925 roku), N #607 (jeden z pierwszych wyprodukowanych w 1949 r. dla Warszawy), 13N #503 (z 1959 r.). - informują warszawscy urzędnicy.
Otwock: Sąsiadka grozy terroryzuje cały blok. Wyjątkowo perfidne metody
Najstarszy na paradzie będzie Lw #541, który jeździł już przed wojną po wrocławskich szynach, a od 1995r. znajduje się w Warszawie. Produkcja „Berlinki” rozpoczęła się tuż przed wybuchem wojny w maju 1939r. - Wagony, które zostały wyprodukowane, zamiast po Warszawie, jeździły w tym czasie po Berlinie. - wspominają warszawscy urzędnicy. Produkcja wagonów "N" przypada już na czasy powojenne.
Polecany artykuł:
Po paradzie zabytkowe tramwaje wyjadą na trasę linii 36 Warszawskich Linii Turystycznych. Tego dnia także linię 100 będzie obsługiwało więcej autobusów.
Oświadczenie rodziny Viki Gabor. Czy mogą czuć się bezpieczni w Warszawie?
Do tramwajów biorących udział w paradzie na pl. Narutowicza będą mogli wsiąść pasażerowie. Pamiętajmy jednak, że z powodu ograniczeń wprowadzonych przez rząd, będzie można zająć jedynie połowę miejsc siedzących i stojących. Pasażerowie będą musieli mieć również zakryte usta i nos. Na trasie parady tramwaje nie będą się zatrzymywały na przystankach. - przypominają urzędnicy!