Tężnie solankowe w Warszawie powstały już m.in. w Wawrze, na Woli, Ursynowie i na Pradze- Północ. Tężnia na pl. Hallera, na Pradze-Północ, jest pierwszą tężnią w Warszawie. Pomysłodawcą tężni jest Kamil Ciepieńko, północno-praski radny.
ZOBACZ TEŻ: Dramatyczna walka o 4-latkę: Nie pozwolimy wywieźć Agusi za granicę!
W poniedziałek, 15 czerwca, Zarząd Praskich Terenów Publicznych udostępnił mieszkańcom instalację solankową, jednocześnie przypominając o wytycznych GIS, m.in. obowiązku zachowania 2 m odległości od innych użytkowników. - Inhalacje w tężniach solankowych dostarczają wielu niezbędnych mikroelementów i wspomagają leczenie różnych chorób - informuje Urząd Dzielnicy Praga-Północ.
Tężnia na placu Hallera to budowla z drewna i gałęzi tarniny, na które spływa solanka rozbijając się o poszczególne gałązki. - Ten prosty proces wytwarza wokół mikroklimat, który pomaga m.in. w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń, a także w przypadku ogólnego wyczerpania – informują projektanci i pomysłodawcy. Mikroklimat praskiej tężni charakteryzuje się właściwościami zbliżonym do klimatu morskiego, ma mnóstwo składników, takich jak: jod, brom, sód, potas, wapń, magnez i żelazo.
ZOBACZ TEŻ: Warszawa: Para NAPADŁA na sklep spożywczy na Woli! Sceny jak z filmu akcji [GALERIA]
Dzielnica jednak apeluje, by nie spacerować wokół tężni w odległości większej niż zalecane 2 metry. Przebywanie w okolicach tężni wpływa na dobre samopoczucie, a delikatny szum wody uspokaja i relaksuje. Co ważne, w bezpośrednim sąsiedztwie tężni należy przebywać nie dłużej niż 30 min. Najlepszy efekt inhalacji uzyskamy podczas wietrznego i słonecznego dnia, spacerując wokół konstrukcji.
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.