Sportowcy będą rywalizować na dwóch, długich trasach. Uczestników, którzy w stolicy wystartują na dystansie 70.3 (inaczej Half-Ironman), czeka 1,9 km pływania, później 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu. W ramach triathlonu odbędzie się też nieco krótsza rywalizacja 5150 – tzw. dystans olimpijski – gdzie do pokonania jest 1,5 km pływania, 40 km na rowerze oraz 10 km biegu. To nadal dystanse dla wielu nieosiągalne!
Jedną z największych atrakcji warszawskich zawodów triathlonowych jest szybka i malownicza trasa. Etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Zegrzyńskim. Stamtąd sportowcy udadzą się na szybką i płaską trasę rowerową, która poprowadzi wzdłuż Kanału Żerańskiego Mostem Marii Skłodowskiej-Curie, a następnie obok Cytadeli Warszawskiej i Tunelem Wisłostrady.
Uczestników na końcu czeka jeszcze ostatnie etap, biegowy, który przebiega zarówno przez zabytkową część Warszawy, jak i jej nowoczesne centrum.
Z ul. Konwiktorskiej triathloniści pobiegną Bonifraterską, miną Pałac Krasińskich i ul. Miodową oraz Krakowskim Przedmieściem skierują się w stronę budynku Polskiej Akademii Nauk, na wysokości którego zawrócą. Biegnąc ponownie Krakowskim Przedmieściem miną Pałac Prezydencki, a następnie gmach Sądu Najwyższego. Wzorem ubiegłego roku finisz będzie odbywał się w wyjątkowym otoczeniu Multimedialnego Parku Fontann.
CZYTAJ TEŻ: Hanna Gronkiewicz-Waltz Honorową Obywatelką Warszawy? Jan Śpiewak ostro komentuje
Utrudnienia drogowe
Na czas wyścigu rowerowego, jak również rywalizacji biegowej trasa imprezy zostanie wygrodzona. Nie będzie możliwości poruszania się samochodami po jezdniach, na których odbywają się zmagania.
W niedzielę, 12 czerwca, z ruchu wyłączone zostaną m.in. ul. Płochocińska, Modlińska, most Marii Skłodowskiej-Curie, Wisłostrada, a także ulice w pobliżu Multimedialnego Parku Fontann. Stała organizacja ruchu będzie przywracana sukcesywnie.
Utrudnienia przewidziane są od około godz. 7.00 do godz. 18.00.