Wielospecjalistyczna Przychodnia i Szpital Jednego Dnia na Białołęce to kompleks przy ul. Przykoszarowej, który był gotowy od września ubiegłego roku. Mieszkańcy dzielnicy nie wiedzieli kiedy pojawi się tam sprzęt i lekarze. Budynek stał przez wiele miesięcy pusty. Powód był kuriozalny. Między władzami miasta a mazowieckim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia trwały rozmowy dotyczące możliwości finansowania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych, z których dopiero mogły wynikać zakupy wyposażenia sprzętu i aparatury medycznej. Budynek musiał też spełnić warunki świadczeń zapisane w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Dopiero wtedy można było mówić o kwestii kontraktu z NFZ. Ani stołeczni urzędnicy, ani przedstawiciele NFZ nie potrafili podać żadnych konkretnych terminów. Wiadomo było tylko to, że nowa placówka służby zdrowia w Warszawie nie mogła zostać otwarta zaraz po zakończeniu budowy, bo dopiero wtedy urzędnicy zabrali się za negocjacje z NFZ.
Warszawa: AWARYJNE lądowanie na Okęciu. Niefortunne ZDERZENIE w powietrzu!
Przychodnia na Białołęce czeka na otwarcie. A pacjenci czekają w kolejkach!
Dziś dramat pacjentów oczekujących na poradę lekarską na Białołęce teoretycznie dobiega końca. Duże grono urzędników, z prezydentem Rafałem Trzaskowskim na czele otworzyło placówkę. Okazało się jednak, że nie jest to szumnie zapowiadany Szpital Jednego Dnia a Centrum Zdrowia Białołęka, które zapewnia podstawową opiekę zdrowotną i stomatologiczną, a także wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne jedynie dla dzieci i młodzieży. Od września w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w placówce będzie przyjmował pediatra. Wówczas zostanie uruchomiony też punkt szczepień.
Warszawa: Pijak wziął z półki śrubokręt i... Nie zgadniesz do czego chciał go wykorzystać
Urzędnicy tłumaczą, że zmiany przepisów doprowadziły do braku możliwości ubiegania się o kontrakt z NFZ. - Wiązało się to z koniecznością częściowej modyfikacji przeznaczenia obiektu – stwierdziła rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka. - Nowo wybudowana przychodnia zwiększy dostęp do opieki medycznej, w tym także świadczeń zdrowotnych dla najmłodszych mieszkańców Warszawy – podsumował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Koszt inwestycji współfinansowanej przez miasto wyniósł ponad 35 mln zł.
Warszawa: Wojskowa cysterna WYLĄDOWAŁA w barierkach. ZJAZD CAŁKOWICIE ZABLOKOWANY! [GALERIA]
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.