Wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego

i

Autor: Materiały prasowe

Warszawa. WAŻNA chwila na UKSW! Wmurowano kamień węgielny. To będzie KAMPUS PRZYSZŁOŚCI [GALERIA]

2020-08-20 17:40

W Dziekanowie Leśnym odbyła się podniosła uroczystość. Wmurowano kamień węgielny pod Multidyscyplinarne Centrum Badawcze UKSW. Uczynił to kard. Kazimierz Nycz, który był jednym z gości na tej uroczystości. Już niedługo przy ul. Konopnickiej powstanie nowoczesny kampus.

- Cieszę się, że Uniwersytet w tak szybki sposób reaguje na to wyzwanie, jakim jest rewolucja cyfrowa – mówił podczas uroczystości kard. Nycz. To właśnie w Dziekanowie Leśnym, przy ul. Konopnickiej powstanie nowoczesne, Multimedialne Centrum Badawcze UKSW. Dziś podpisany został Akt Erekcyjny. W trakcie uroczystości został wmurowany w fundamenty budynku. Miejsce zostało też poświęcone przez kard. Kazimierza Nycza. W wydarzeniu udział wzięło kilkudziesięciu gościu. Wśród nich m.in Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojciech Maksymowicz, Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Waldemar Buda, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

KORONAWIRUS w natarciu! Chcą ZAMKNAĆ dwa duże miasta na Mazowszu. SPRAWDŹ JAKIE! [GALERIA]

Multimedialne Centrum Badawcze nazywane jest kampusem przyszłości. Na jego terenie znajdzie się 19 specjalistycznych laboratoriów. Prowadzone będą tam dziesiątki badań związanych z naukami społecznymi, medycznymi czy przyrodniczymi. MCB będzie wręcz naszpikowane nowoczesnymi technologiami. - Jesteśmy w miejscu, które będzie sercem tworzenia zaawansowanych technologii oraz wdrażania idei służących społeczeństwu i gospodarce. Dzięki zaangażowaniu naszych partnerów tworzymy unikatowe miejsce współpracy naukowców i przedsiębiorców i właśnie tutaj będą wdrażane rozwiązania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii cyfrowych - mówił rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński. 

Białołęka: Wielkie otwarcie PRIMARKA. Tłumy ludzi przed sklepem

Nowoczesne centrum badawcze będzie współpracować z największymi polskimi firmami takimi jak KGHM Polska Miedź, czy PGE. Partnerami naukowymi są Polski Instytut Wojskowy oraz Ośrodek Przetwarzania Informacji. Całkowity koszt projektu to 83 259 413,66 zł.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Ile kosztuje szkolna wyprawka w 2020?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki