Parkowanie po warszawsku

i

Autor: materiały prasowe Urzędu Miasta Parkowanie po warszawsku

Wstydź się, mistrzu parkowania! Nietypowy PLEBISCYT Straży Miejskiej

2020-02-09 16:08

Chyba nikt nie chciałby zobaczyć za wycieraczką swojego samochodu mandatu za nieprawidłowe parkowanie. Z pewnością też nikt nie chciałby zobaczyć swojego auta w internecie z podpisem „Mistrz parkowania”. Nietypowy plebiscyt zorganizowany przez stołeczną Straż Miejską ma pomóc w walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami.

Zdecydowana większość wszystkich zgłoszeń wpływających do Straży Miejskiej dotyczy nieprawidłowego parkowania. - W 2019 roku dostaliśmy prawie 400 tys. zgłoszeń dotyczących łamania ruchu drogowego. Jest to o 6% więcej niż w roku poprzednim – informuje Jerzy Jabraszko ze stołecznej Straży Miejskiej. Chociaż wydawać by się mogło, że wyobraźnia kierowców jest coraz lepsza, to samochodów w mieście przybywa. Tym samym, przybywa również chętnych do zaparkowania swojego auta w stylu „ja tu tylko na chwilę”.

ZOBACZ TEŻ: Huragan CIARA nadciąga! Kiedy dotrze do Warszawy?


Pracownicy warszawskiej Straży Miejskiej wpadli na pomysł, by zorganizować plebiscyt „mistrzów parkowania”, w którym spośród regularnie napływających zdjęć raz w miesiącu internauci wybiorą niechlubnego „zwycięzcę”. Straż Miejska postanowiła w ten sposób walczyć z nielegalnym parkowaniem. Zdjęcia mistrzów parkowania oraz wyniki głosowania publikowane będą na Twitterze stołecznej Straży Miejskiej.

Czy tego typu publiczne zawstydzanie kierowców przyniesie oczekiwany skutek czy jedynie zwiększy niechęć obywateli do Straży Miejskiej? - Myślę, że w obecnych czasach rośnie świadomość społeczna i kierowcy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że nieprawidłowo zaparkowany samochód może naprawdę stwarzać niebezpieczeństwo dla pieszych i innych uczestników ruchu – mówi Jerzy Jabraszko, Referat Prasowy Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

FERIE W WARSZAWIE: Przestanie jeździć wiele autobusów!

- Miejmy nadzieję, że w ten sposób skłonimy ich do refleksji, „stanięcia obok”, a także spojrzenia na swoje parkowanie z perspektywy osoby niepełnosprawnej lub rodzica z dzieckiem w wózku. Takie praktyki mogą naprawdę uratować komuś życie – dodaje.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają