Choć według danych ostatniego „Barometru warszawskiego” 92% osób czuje się bezpiecznie spacerując w swojej okolicy po zmroku, a 92% osób uważa, że w ich okolicy zamieszkania jest bezpiecznie i spokojnie i taki poziom bezpieczeństwa utrzymuje się od lat, to władze stolicy i tak chcą, żebyśmy czuli się w stolicy jeszcze bezpieczniej. M.st. Warszawa zawarło porozumienie z Komendą Stołeczną Policji w sprawie służb ponadnormatywnych w 2020r. Dodatkowe patrole funkcjonariuszy policji będą finansowane ze środków stanowiących dochody własne miasta.
Trzaskowski zadecydował o wycince kilkuset drzew.
Zgodnie z porozumieniem, w tym roku Warszawa przekazała na sfinansowanie pełnienia służb ponadnormatywnych 5 mln zł. S
Dodatkowe patrole będą kierowane w najbardziej niebezpieczne miejsca w stolicy. Te wskażą sami mieszkańcy w ramach ogólnomiejskiego programu „Bezpieczne osiedle”. W spotkaniach grup osiedlowych razem z mieszkańcami biorą także udział funkcjonariusze policji, straży miejskiej oraz przedstawiciele UM Warszawa. W miesiącu wskazywanych jest średnio około 130 miejsc, które obejmowane są szczególnym nadzorem prewencyjnym funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji.
Gdy w danym miejscu stan bezpieczeństwa ulegnie poprawie, patrole kierowane są w kolejne zgłoszone prze mieszkańców rejony miasta.