Punkty widokowe w Warszawie: lista miejsc, adresy [ZDJĘCIA]

2018-03-22 10:30

Punkty widokowe w Warszawie? Jest ich sporo! Jeśli lubicie oglądać stolicę w jej pełnej krasie - zajrzyjcie na naszą listę.

Choć w stolicy jest cała masa pięknych i wartych zobaczenia miejsc "na ziemi", my najbardziej lubimy podglądać Warszawę z góry. Najchętniej z odległości, bo wtedy widać ją w całej krasie - majestatyczną i światową. Przygotowaliśmy dla Was listę miejsc, z których widok spodobał nam się najbardziej. 

Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki

To miejsce, które w pierwszej kolejności odwiedza każdy przyjezdny. Taras znajduje się na 30-stym piętrze Pałacu Kultury i Nauki i do niedawna był jednym z najwyżej położonych punktów widokowych w Polsce (prześcignął go wrocławski Sky Tower oraz niedawno otwarty w Warszawie klub The View). Wejście na taras kosztuje 18 zł w ciągu dnia, 20 zł nocą (po godz. 20.00).

Wieża widokowa przy Muzeum Powstania Warszawskiego

Kolejny świetny punkt widokowy to wieża znajdująca się na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej. Wjazd windą na punkt liczący sobie 32 m wliczony jest w cenę wejściówki do Muzeum. Widać z niego głównie Śródmieście i warszawską Wolę

Kopiec Powstania Warszawskiego

Sztuczny kopiec liczący sobie 120 m powstał po II wojnie światowej. Co ciekawe, usypany został głównie z gruzów zniszczonej Warszawy. Aby dostać się na jego szczyt musimy pokonać 400 stopni. Na górze znajdziemy pomnik Polski Walczącej i widok rozciągający się na całą stolicę.

Górka Szczęśliwicka

Górka znajduje się w Parku Szczęśliwickim na warszawskiej Ochocie między ulicami Włodarzewską i Drawską. Jest wysoka na 75 m, a za sprawą funkcjonującego tam wyciągu narciarskiego, na szczyt można dostać się kolejką Krzesłową. Najlepiej widoczne są tereny Ochoty, Śródmieścia i Woli. Wjazd możliwy jest między godziną 10.00 a 20.00 i kosztuje 5  zł.

Dzwonnica kościoła św. Anny

Warszawski kościół św. Anny znajduje się przy Krakowskim Przedmieściu. Po pokonaniu 150 kamiennych schodków można zobaczyć stamtąd przede wszystkim okolice Starego Miasta, Traktu Królewskiego i centrum. 

Ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Z jednej strony Wisła i widok na prawobrzeżną część stolicy (szczególnie Starą Pragę), z drugiej nowoczesne centrum miasta. Ogrody BUW są miejscem o tyle  niezwykłym, że poza punktami widokowymi, na powierzchni całego dachu biblioteki rozciąga się przepiękny ogród. W cieplejsze dni można więc zabrać ze sobą koc i podziwiać Warszawę z pozycji poziomej.

Punkt widokowy przy Bulwarach

Czekaliśmy, czekaliśmy i doczekaliśmy się! Bulwary nad Wisła zostały wreszcie otwarte, a wraz z nimi pojawił się kolejny punkt widokowy w stolicy. Niewielki taras widokowy znajduje się przy Wybrzeżu Gdańskim. Widać z niego zarówno prawą, jak i lewą stronę miasta.

Level 27 / The View

Tego lata w stolicy powstały 2 nowe kluby na tzw. rooftopach, czyli najprościej mówiąc, dachach wieżowców. Pierwszy z nich to Level 27, mieszczący się na 27. piętrze Millennium Plaza przy Alejach Jerozolimskich. The View to z kolei 31. piętro Spectrum Tower. Oba kluby znajdują się w ścisłym centrum stolicy i widać z nich całe miasto. Wejście jest płatne (ceny różne w zależności od dnia i odbywających się tam koncertów).

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają