– Od remontu tego pałacyku rozpoczynamy odnowę obiektów zabytkowych na terenach objętych programem rewitalizacji na Pradze – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. – Zakończyliśmy etap najpilniejszego zabezpieczenia budynku. Prace polegały m.in. na wymianie więźby i poszycia dachu, wymianie stropów, naprawie spękań murów, założeniu nowych rynien.
O pałacyku wypowiedzą się mieszkańcy
Ze względu na historyczną wartość pałacyku i na jego wielkie znaczenie dla mieszkańców, a także na dyskusje, jakie pojawiły się w związku z przeznaczeniem budynku, program i koncepcja tego miejsca będzie tworzona razem z mieszkańcami. Już w maju rozpoczną się konsultacje społeczne.
Zintegrowany Program Rewitalizacji
Przyjęty jesienią zeszłego roku przez radnych Warszawy Zintegrowany Program Rewitalizacji do 2022 r. był tworzony wspólnie z mieszkańcami, lokalnymi stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi, ekspertami, aktywistami miejskimi. Działania w jego ramach skupiają się w trzech dzielnicach: Praga-Północ, Praga- -Południe, Targówek i obejmują 6 obszarów: Nowa i Stara Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny. Miasto na ten cel przeznaczy 1,4 mld zł.