Pasażerom będzie wygodniej
Największa przemiana czeka przystanki Bródnowska przy ul. 11 Listopada. Platformy zostaną wyniesione i do tramwaju nie będzie się już wsiadało z poziomu jezdni. To duże ułatwienie dla pasażerów. Tramwajarze zmodernizują przejazdy drogowe przez tory, wymienią kilka kilometrów torów, poprawią trakcję i układ zasilania. Niestety, tramwajowe remonty wiążą się z wyłączeniami ruchu tramwajów. Kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniami ulic, z zamykaniem i przebudową przejazdów. Prace rozpoczną się 30 sierpnia i zakończą 15 listopada. Roboty będą kosztowały 65 mln zł. W ramach projektu „Obsługa północnych obszarów Warszawy komunikacją tramwajową w związku z rozbudową sieci metra oraz zakupem taboru" TW dostaną ponad 31 mln zł dofinansowania unijnego.
Remont podzielono na trzy etapy
Etap I: 30 sierpnia – 20 września
W niedzielę 30 sierpnia tramwaje nie będą jeździły od Dworca Wileńskiego do pętli Żerań Wschodni oraz do pętli Czynszowa (czyli ulicami 11 Listopada, św. J. Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińską, Annopol oraz Stalową) oraz od ronda S. Starzyńskiego do ronda Żaba (czyli ul. S. Starzyńskiego). Na Bródnie, na ul. Matki Teresy z Kalkuty, po wschodniej stronie przystanków zamontowany zostanie rozjazd do zawracania tramwajów i od 31 sierpnia tramwaje dwukierunkowe będą tu dojeżdżały od Ronda S. Starzyńskiego.
Etap II: od 21 września do 23 października
Całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego na podanych trasach, przestaje kursować także tramwaj dwukierunkowy. Od 10 października tramwaje będą dojeżdżały do pętli Czynszowa. Od 24 października przywrócony zostanie normalny ruch tramwajów.
Etap III: od 2 listopada do 15 listopada
Remont pętli Annopol, tramwaje będą jeździły do pętli Żerań Wschodni.