Jaka jest recepta na sukces? - To jest wiele lat pracy i w zasadzie cała historia. Te uczelnie, które są w pierwszej dziesiątce, to są uczelnie, które mają 100, 200 a nawet 400 lat. Tę pozycję budowało wiele pokoleń - tłumaczy prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, była rektor uczelni.
Posłuchaj:
Przeczytaj także: Progi punktowe do liceów w Warszawie. Zasady rekrutacji 2019
Dziedziny, w których Uniwersytet się wyróżnia, to nauki ścisłe, ale też tzw. mega-wydziały: zarządzanie i prawo. Z kolei w przypadku Politechniki Warszawskiej są to informatyka, automatyka i robotyka - dodaje.
Przeczytaj także: Sokoły wykluły się na kominie ciepłowni Kawęczyn. Ogłoszono konkurs na imiona [GALERIA, WIDEO]
Tak wysokie miejsce w rankingu jest ogromną motywacją: - My ciągle chcemy się rozwijać, aspirujemy do uczelni badawczej i będziemy się starać stawiać w wiodących obszarach badawczych na kilka obszarów, które będą siłą napędową całej uczelni - tłumaczy dr hab inżynier Janusz Walo, prorektor ds. studenckich.
Posłuchaj:
Przeczytaj także: Gorąco jak w piekle! 33 stopnie i burze z gradem. Sprawdź prognozę pogody
Warszawa przoduje także, jeśli chodzi o uczelnie niepubliczne. Tu liderem jest Akademia Leona Koźmińskiego, w pierwszej dziesiątce znalazły się także Uczelnia Łazarskiego i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych.
Przeczytaj także: Nareszcie: Basen na Szczęśliwicach otwarty przez cały tydzień! [AUDIO]