Warszawskie ZOO ogłosiło kolejną zbiórkę. Podpowiadamy, jak można pomóc ukraińskim zwierzętom

i

Autor: Pixabay Warszawskie ZOO ogłosiło kolejną zbiórkę. Podpowiadamy, jak można pomóc ukraińskim zwierzętom

Warszawskie ZOO ogłosiło kolejną zbiórkę. Podpowiadamy, jak można pomóc ukraińskim zwierzętom

2022-03-07 20:30

Wojna na Ukrainie zagraża nie tylko ludziom. Na cierpienie i śmierć narażone są również zwierzęta. Zagrożone są zarówno te przebywające w ostrzeliwanych i bombardowanych domach, jak również te w schroniskach i ogrodach zoologicznych. Warszawiacy nie pozostają obojętni na ich los. Podpowiadamy, jak można pomóc ukraińskim zwierzętom.

Koszmar, który rozgrywa się na Ukrainie, z dnia na dzień przybiera na sile. Rosyjskie wojska są bezlitosne. Ich celami już dawno przestały być jedynie obiekty wojskowe. Atakują budynki mieszkalne, szkoły, szpitale… Strzelają nawet do uciekających przed śmiercią rodzin z dziećmi! Jednak podczas wojny zagrożeni są nie tylko ludzie. W śmiertelnym niebezpieczeństwie znalazły się również ukraińskie zwierzęta. One również potrzebują pomocy.

ZOBACZ TEŻ: Skandaliczna reklama na Dworcu Zachodnim. Obrzydliwie wykorzystują tragedię uchodźców

Warszawiacy i Warszawianki od wybuchu wojny na Ukrainie pokazują swoje dobre serca i solidarność z walczącą Ukrainą. Nie są obojętni na los zarówno uchodźców przybywających do stolicy, jak i Ukraińców pozostających na froncie. Mieszkańcy Warszawy nie pozostawiają też bez pomocy ukraińskich zwierząt.

Warszawskie ZOO pomaga ukraińskim zwierzętom

Warszawskie ZOO jest w stałym kontakcie z ogrodami zoologicznymi na Ukrainie i stara się odpowiadać na ich realne potrzeby. Nadal prowadzona jest zbiórka pieniędzy ogłoszona przez Fundację Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego PANDA, Warszawskie ZOO i ZOO Łódź. W akcji uczestniczą również: ZOO Bydgoszcz, ZOO Charlotta, ZOO Chorzów, ZOO Gdańsk, ZOO Lubin, ZOO Opole, ZOO Płock, ZOO Toruń i ZOO Zamość.

"Już po pierwszych dwóch dniach zbiórki Fundacja mogła zrealizować pierwsze zakupy, zgodnie ze zgłoszoną listą potrzeb, i wysłać je do ukraińskich ogrodów. W paczkach znalazły się koce, śpiwory, materace (w opakowaniach), sucha i mokra karma dla zwierząt, filtry do oczyszczania wody, nosze do przenoszenia zwierząt, opatrunki, słoiki, kasze, makarony z żywnością dla personelu zoo, specjalistyczne leki oraz granulaty dla zwierząt. Jak dotąd w ramach zbiórki udało się zgromadzić ponad 100 tys. złotych" - podał stołeczny ratusz.

Co więcej, w poniedziałek (7 marca) wystartowała zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla ogrodów zoologicznych na Ukrainie.

Co można przynosić?

  • karma: sucha dla kotów i psów, dla papug średnich i dużych, dla gryzoni
  • kroplówki, strzykawki, środki do dezynfekcji ran
  • transportówki dla zwierząt
  • suplementy dla ptaków
  • gaśnice proszkowe
  • żywność długoterminowa dla pracowników ogrodów
  • środki higieny osobistej
  • latarki z bateriami
  • naładowane powerbanki

Dary można przekazywać ochronie przy głównej bramie ZOO od strony ul. Ratuszowej.

Schronisko na Paluchu pomaga ukraińskim zwierzętom w Warszawie

Część uchodźców z Ukrainy zabiera ze sobą także swoje zwierzęta. Czworonogi, które przyjechały ze swoimi właścicielami do Warszawy, mogą liczyć na pomoc Schroniska na Paluchu. Zapewnia ono:

  • bezpłatne szczepienia i czipowanie zwierząt, które przyjechały do Polski z uchodźcami
  • bezpłatną pomoc weterynaryjną dla zwierząt pozostających pod opieką uchodźców z Ukrainy
  • bezpłatną pomoc zwierzętom pozostającym pod opieką uchodźców i wymagającym natychmiastowego leczenia, także szpitalnego
  • wsparcie w postaci suchej karmy bytowej dla zwierząt pozostających pod opieką uchodźców z Ukrainy

Pomoc w Schronisku przy ul. Paluch 2 świadczona jest w godzinach: 10-18, a w sytuacji zagrożenia życia zwierzęcia, udzielana jest ona nawet całodobowo.

Co więcej, placówka udostępniła także 35 miejsc na przyjęcie zwierząt z Ukrainy. Kolejne miejsce są przygotowywane.

Jak informuje schronisko, w sprawie pomocy można kontaktować się pod numerami telefonów: +48 22 868 15 78 oraz +48 22 868 15 79 (czynne całodobowo) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] lub [email protected].

Ogromna fala pomocy dla Ukrainy. Tony darów wyjadą z Warszawy
Sonda
Czy pomagasz zwierzętom?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają