Uczestnicy warsztatów będą tańczyli m.in. polki galopki, fokstroty, sentymentalne tanga, walczyki. Pojawić się może również swojski miejski oberek.
- Tańczyć będziemy do największych przebojów tamtego okresu, a przygrywać nam do tańca będą fantastyczni muzycy z kapeli CzessBand – zapowiadają organizatorzy.
Jak tłumaczą organizatorzy, w Warszawie i w jej okolicach - podobnie jak w innych miastach II Rzeczpospolitej - nowinki muzyczne importowane z zagranicy, docierające do słuchaczy poprzez płyty, nuty, a także radio i kino, ścierały się z miejscowym folklorem tanecznym. Tańczono zarówno swojskie oberki jak i importowane tanga, walczyki i fokstroty.
Latem zabawy taneczne organizowano na wolnym powietrzu, na drewnianych parkietach potocznie nazywanych dechami. W knajpach, kawiarniach i restauracjach organizowano dansingi do muzyki na żywo. Natomiast na domowych prywatkach puszczano muzykę z patefonów. Nowości tańczono tak „jak w duszy grało", styl był często dowolny, a kroki w tańcu bardzo proste.
Warsztaty odbędą się 24 i 25 września w godz.11-16, z godziną przerwą w środku spotkania. Opłata za dwudniowe warsztaty (8 godzin) to 80 zł za przy płatności przelewem, a 100 zł przy płatności w dniu warsztatów .
Warsztaty odbywają się dzięki pomocy finansowej Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy.