Piątek
Jak wiadomo weekend zaczyna się w piątek, więc na dobry początek o godz. 19 startuje Potańc Warszawski - retro potańcówka Michała Fogga i Tomka Końcy. To muzyczny pomost między początkami polskiej muzyki rozrywkowej, a dzisiejszym światem rodzimej muzyki. Obaj prowadzący, wytrawni kolekcjonerzy dźwięków i wieloletni redaktorzy radiowi zabiorą uczestników w podróż od lat 30. XX wieku do współczesności.
Polecany artykuł:
Sobota
Tego dnia będzie smacznie i z korzyścią dla środowiska. Odwiedzających czekają warsztaty wokół przetwarzania odpadów, a także pokaz kulinarny „Ugotowani bez reszty”. Tym razem z Michałem Brysiem gotować będzie architekt miasta Marlena Happach. Pojawią się strefy warsztatowe dla dzieci „Zielona szkoła”, a dla starszych pokazy „Drugie życie rzeczy” i „Rośliny udomowione”. Start już o godz. 11.
Na zakończenie, o godz. 20.00 wystąpi Grzegorz Twaróg. Technikę miksowania płyt szlifował pod okiem późniejszych prekursorów polskiego dubstepu - zaczynając od uptown funk’u, instrumentalnego soulu i disco. Jego fascynacja basem początku lat 70. i wirtuozerskim wykorzystaniem bębnów z czasem ewoluowała w stronę współczesnych, etnicznych i rytualnych brzmień, połączonych z muzyką elektroniczną.
Niedziela
Kolaż na Bankowym, czyli warsztaty na których będzie można spojrzeć na przestrzeń miejską z innej perspektywy. Uczestnicy przyjrzą się architekturze placu i jego historii. Będą wycinać, wyklejać i tworzyć ilustracje w środku miasta. Stworzą m.in. przestrzenną widokówkę i własny album wrażeń z placu Bankowego. Warsztaty odbędą się w godz. 12.00-14.00, a poprzedzi je krótki spacer dookoła nowej, wakacyjnej przestrzeni na placu Bankowym.
Spacery varsavianistyczne
Pierwszy już w sobotę, w godz. 16-18. Przewodnik Karo Burski przybliży uczestnikom historię placu Bankowego oraz jego okolic. Kolejny - w niedzielę poprowadzi Wojciech Kacperski. Podczas spotkania uczestnicy poznają historie wydarzeń, które miały miejsce w okolicach placu Bankowego w trakcie Powstania Warszawskiego. Przez cały okres działania letniej aranżacji dostępna jest wystawa plenerowa o historii placu, roli przestrzeni publicznych i zdrowym mieście.
Festiwal lodowy
Nie ma lepszego czasu na taki festiwal niż środek lata! Kiedyś dominowały lody z automatu i kostki "Calipso", dzisiaj czekają na chętnych lody tradycyjne, rzemieślnicze, domowe, japońskie, tajskie, włoskie, sorbety, bez laktozy, bez cukru, z dodatkami, z polewami, na patyku czy w waflu... Trudno wymienić wszystkie, nie pomijając żadnego rodzaju, ale podczas festiwalu będzie można ich posmakować oraz poznać metody i tajniki wykonania. Festiwalowi będą towarzyszyły także inne atrakcje: m.in. walka na śnieżki w środku lata, pokazy rzeźbienia w lodzie, degustacje i muzyka na żywo.